coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinApple'ın Kurucu Ortağı "Bitcoin'i Bitirecekler" Dedi! İşte Nedeni

Apple’ın Kurucu Ortağı “Bitcoin’i Bitirecekler” Dedi! İşte Nedeni

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, kripto paralarla ilgili olumsuz bir yorumla gündeme geldi.

Bir röportaj sırasında, hükumetin kripto para birimlerinin kontrolünün dışında olmasına asla izin vermeyeceğini ifade eden Wozniak, kripto paranın yaygın ana akım benimsemeye ulaşması halinde yasaklanacağını iddia etti.

Ünlü isme göre “Hükumetler güç unsurunu ve kontrolü ellerinde bulundurmaktan asla vazgeçmeyecekler.” Wozniak, bu görüşüyle resmen Bridgewater Associates’in kurucusu Ray Dalio’yla aynı mantalitede olduğunu ortaya koymuş oldu. Nitekim Dalio da Bitcoin’in çok büyümesi durumunda yasa dışı olacağını ileri sürmüştü.

Milyarlarca dolarlık bir servete sahip olan ünlü yatırımcı Ray Balio bir süre önce verdiği bir röportajda kripto para birimleri ile ilgili iddialı öngörülerde bulunmuş, düzenleyicilerin en sonunda Bitcoin’i öldüreceğini iddia etmişti.

Dalio da aynı Wozniak gibi hükumetlerin Bitcoin’in başarılı olmasını istemediğini belirtmişti.

U Dönüşü Mü Yaptı?

İşin ilginç yanı Wozniak’ın bundan bir süre önce Bitcoin’den övgüyle bahsediyor olması.

Hatırlanacak olursa ünlü isim Bitcoin’i tek dijital altın olarak değerlendirmiş, Bitcoin yatırımı olmamasına rağmen Bitcoin konusunda oldukça olumlu yorumlar yapmıştı. Hatta

Altının arzı sınırlı ve aramanız gerekiyor. Bitcoin ise muhteşem bir matematiksel mucize. BTC’ye yatırımım yok ancak kalıcı olacağına inanıyorum.

söyleriyle gündeme gelmişti.

“Kripto Kimin Ne Yaptığını Takip Etmeyi Zorlaştırıyor!”

Wozniak’a göre kripto para birimlerinin merkeziyetsiz yapısı kimin ne yaptığını takip etmeyi zorlaştırıyor.

71 yaşındaki girişimci, anonim işlemlerin etik olup olmadığı noktasında çok kararsız olsa da bu tür işlemlerin takibinin imkansız olmadığı konusunda da emin konuştu.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

4 YORUMLAR

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

4 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
cem

Kendi kripto parası #wozx bir halta yaramadı diye kıskanıyor

Anonim

eğer böyle bilindik isimler bitcoin bitecek mahvolacak diyorsa satın alma vakti gelmiş demektir, eğer bitcoin harika, kalıcı diyorsa da satıp çıkma vakti gelmiş demektir.

Anonim

Way wqy kripto milyarderi konuştu

Mucit

Kim demiş devletlerin kontrolü altında değil diye.Devletler kasasına koyarsa btc yi büyük dilimi de onlarda ise satıcı baskısı yaratır indirir çıkartır.Ayrıca islenmesi kolay değil diye kim diyorsa kafayı yemiş cesh paradan daha deli izleniyor,paraya gps taksan bu kadar olur…Yani dönek dönel gündem mi tutmak için bu yorumu yapmış bilmiyorum ama dünya metaya gidiyor ise bu paraların hepsi mevcut dünyaya dahil edilecek.Şuanda demo versiyonunda herkes.Geleceği kimse yasaklayamaz ancak yavaşlatır.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail