fbpx
Kripto Para

Araplar kripto para ile ilgilenmiyor

Arap ülkelerinde yaşayanların kripto paralar ile ilgilenmemesi dünya basınında dikkat çeken gelişmelerden bir tanesi. Arap ülkelerinin aşırı zengin olması ve vatandaşlarının maddi durumunun gayet yerinde olmasına rağmen kripto paralar ile ilgilenme nedenlerinden bir tanesi olarak sürekli olarak para kazancına sahip olmaları ve riske atmaya gerek duymadıklarından dolayı yatırımlarını kripto paralardan yana yapmadıkları iddia ediliyor.

Bir diğer farklı neden olarak ise kripto paraların Arap ülkelerinde yaygın olmamasından dolayı halkın büyük bir kısmının kripto paralardan haberdar olmadığı, zengin kesimde yaşayanların ise kripto paraların durumundan haberdar olmalarına rağmen altın ve dolar üzerinden kazanmayı daha fazla tercih ettikleri iddia ediliyor.

Arap ülkeleri kripto paraya yanaşırsa rekor artış olabilir

Kripto paralar ile ilgili tartışmalar ve konuşmaların yapıldığı yabancı lokasyonlu bir paylaşım sitesinde ise Arap ülkelerinde yaşayanların Bitcoin’e ilgi duymaya başlaması durumunda milyarlarca dolarlık yatırımların tek bir gecede Bitcoin’e büyük katkı yapabilecek olduğu ve fiyatının daha önce hiç görülmemiş rekor zirvelere çıkmasında etkili olabilecek olduğu iddia ediliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box