binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriHaberlerArbitrum Üzerindeki Platforma Hack Şoku: Yüklü Miktarda Coin Çalındı!

Arbitrum Üzerindeki Platforma Hack Şoku: Yüklü Miktarda Coin Çalındı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Teminatsız kripto para ödünç alma ve verme imkanı sunan merkeziyetsiz bir ödünç verme platformu olan Sentiment, 500.000 dolardan fazla USD Coin (USDC) kaybına uğradı.

Saldırı bugün gerçekleşti ve Arbitrum katman 2 ölçeklendirme çözümü üzerinde Sentiment protokolünden fonları çeken bir grup işlemi kapsadı.

Hacker, “Reentrance” Saldırısı Düzenledi

Blok zinciri verilerine göre, hacker, Sentiment’i Arbitrum’a bağlayan bir akıllı sözleşme olan Synapse Bridge’deki bir güvenlik açığından yararlandı. Hacker, ödünç aldığı parayı geri ödemeden köprüden defalarca USDC çekebildi ve bu da bir reentrancy saldırısına neden oldu.

Hacker, 536.738 USDC’yi Arbiscan tarafından “Sentimentxyz Exploiter” olarak etiketlenen kendi cüzdanına aktardı.

Sentiment ekibi olayı Twitter’da doğruladı ve durumu aktif olarak incelediklerini söyledi. Kullanıcılara bir sonraki duyuruya kadar protokolü kullanmayı bırakmalarını tavsiye ettiler. Ayrıca hasarı azaltmak ve daha fazla saldırıyı önlemek için Arbitrum ve diğer ortaklarla birlikte çalıştıklarını söylediler.

İlgili Haber  Ethereum'u Delist Eden Kripto Borsasından Kötü Haber Geldi: "Fonlarınızı Mümkün Olan En Kısa Sürede Çekin!"

Sentiment, Ethereum’da ölçeklenebilirliği artırmayı ve ücretleri düşürmeyi amaçlayan bir katman 2 çözümü olan Arbitrum’u kullanan ilk projelerden biri.

Sentiment saldırısı, katman 2 çözümlerinin güvenliği ve güvenilirliği ile diğer protokollerle entegrasyonları hakkında soru işaretleri yarattı.

Arbitrum bir Ethereum katman-iki (L2) ölçeklendirme çözümüdür. Ethereum’da hız, ölçeklenebilirlik ve maliyet verimliliğini artırma hedefine ulaşmak için optimistic rollup’ları kullanır. Arbitrum, Ethereum’un güvenlik ve uyumluluğundan faydalanıyor. Diğer bir avantajı ise Ethereum’a kıyasla daha yüksek verim ve daha düşük ücretlerdir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail