Bitcoin MadenciliğiHaberler

Argo Blockchain Mayıs Ayında Yüzde 25 Daha Az Bitcoin Üretti: Sebebi Ne?

En büyük madencilik şirketlerinden biri olan Argo Blockchain, Mayıs ayında yüzde 25 daha az Bitcoin ürettiğini açıkladı.

Argo Blockchain, Mayıs ayında bir önceki aya göre %25.3’lük bir düşüşle 124 Bitcoin (BTC) üretti.

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, düşüşün bir dizi faktörden kaynaklandığını, bunlardan birinin de Mayıs ayında Bitcoin ağında yaşanan zorluk artışı olduğunu söyledi.

BTC.com verilerine göre, ağ zorluğu 27 Nisan’da %5.56 ve 11 Mayıs’ta %4.89 oranında artarken, 25 Mayıs’ta %-4,33 oranında geriledi.

İlgili Haber
Bitcoin Madenciliği Şirketi Argo Blockchain, Yüklü Miktarda Borç Alarak Tesislerini Genişletecek!

“Mayıs Ayında Bitcoin Madenciliği Blok Bulma Şansımız Kötü Gitti”

Argo CEO’su Peter Wall’a göre, iki ay arasındaki farkın yaklaşık 20 BTC’si Terra Havuzundan gelen “aslında tamamen şansa” dayandırılabilir.

Wall, Argo Blockchain ekosisteminde, madencilere hash oranına göre ödeme yapan diğer şirketlerin aksine üretilen blok sayısına göre ödeme yapıldığını belirtti:

“Bu durumda aslına bakılırsa şans faktörü devreye giriyor. Geçmişte oldukça iyi bir şansımız vardı. Geçtiğimiz ay şansımız oldukça kötüydü. Çok fazla blok üretemediğimiz birkaç kurak dönem geçirdik.”

CEO, şirketin Terra Pool ile olan ilişkisini yeniden değerlendirdiğini ve hangi havuzu kullanırsa kullansın “tutarlı Bitcoin ödüllerine” sahip olmak istediğini belirtti.

Argo, geçen ayki olumsuz sonuçların Teksas’taki yüksek sıcaklıklardan kaynaklandığını, sıcaklık nedeniyle de elektrik talebinde artışa ve elektrik fiyatlarının yükselmesine yol açtığını söyledi. Açıklamaya göre şirket, bu duruma madencilik faaliyetlerini kısıtlayarak ve enerji kullanımını azaltarak yanıt verdi.

Şirketin açıklamasına göre, düşüşün bir diğer nedeni ise, madencilik şirketinin Teksas’ta açtığı yeni devasa Helion tesisinde meydana gelen kesintilerdi. Tesis geçtiğimiz ay faaliyete girmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu