Kripto HaberleriBitcoinArk Invest Bitcoin ve Ethereum İçin 10 Yıllık Hedefini Açıkladı!

Ark Invest Bitcoin ve Ethereum İçin 10 Yıllık Hedefini Açıkladı!

Takip et

Cathie Wood’un liderliğindeki yatırım yönetim firması Ark Invest Management, yakın tarihte yayınladığı raporda Bitcoin ve Ethereum için cesur tahminlerde bulundu.

ARK Invest analisti Yassine Elmandjra tarafından hazırlanan, firmanın “Big Ideas 2022 (BIS 2022)” görünüm raporunda, kripto piyasasının lider iki kripto parası olan Bitcoin ve Ethereum’un önümüzdeki on yıl içerisinde kripto pazarında daha da fazla hakimiyet kazanacağı belirtildi.

Elmandjra, raporda Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda daha fazla yatırımcı tarafından benimsenmesi ile fiyatının da artacağına dikkat çekti.

Ayrıca Bitcoin’in piyasa değeri olarak halen küresel varlıkların bir kısmını oluşturduğunu belirten Elmandjra, El Salvador gibi ülkelerin Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul ettikçe BTC’nin değerinde büyük bir büyüme yaşayacağını savundu.

Ark Invest’in Bitcoin ve Ethereum Tahmini!

2030 yılına kadar Bitcoin’in 1 milyon doların üzerine çıkacağını tahmin eden Ark Invest analistleri Ethereum’un da piyasa değerinin 20 trilyon dolara ulaşabileceğini düşünüyor.

Bu da Ethereum fiyatının 160 bin doları aşabileceği anlamına geliyor.

Analistler BTC ve ETH için yapılan tahminlerin günümüz şartlarında iddialı görünüyor olsa bile aslında tahminlerinin oldukça muhafazakar olduğunu dile getirdi.

Raporda Bitcoin’in piyasa değerinin 2.8 trilyon dolara ulaşması halinde fiyatının 133.000 dolar, piyasa değerinin 28.5 trilyon dolara ulaşması halinde ise fiyatının 1.36 milyon dolara ulaşacağı ifade edildi.

Ark Invest analistlerinin öngörülerinin gerçekleşmesi durumunda Bitcoin ve Ethereum yaklaşık olarak 42 trilyon dolarlık bir piyasa değerine sahip olacağı anlamına geliyor.

Bitcoin son 24 saatte %4.31 artışla 37.902 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ederken Ethereum ise %4.91 artışla 2.537 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları