coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizArtan Spot Bitcoin ETF Onay Beklentisi Kurumsal Yatırımcıları BTC Vadeli İşlemlerine Yöneltti!...

Artan Spot Bitcoin ETF Onay Beklentisi Kurumsal Yatırımcıları BTC Vadeli İşlemlerine Yöneltti! BTC’de Rekor Geldi!

SEC’in spot ETF onayı vereceği beklentisiyle, kurumsal yatırımcıların yükseliş yönünde hareket etti ve CME Bitcoin vadeli işlemlerinde açık faiz rekor bir seviyeye ulaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

SEC’in spot Bitcoin ETF başvurularına onay verilme ihtimali artarken, kurumsal yatırımcıların da Bitcoin’e olan ilgisi artıyor.

Zira SEC’in spot ETF onayı vereceği beklentisiyle, kurumsal yatırımcıların yükseliş yönünde hareket etti ve CME Bitcoin vadeli işlemlerinde açık faiz rekor bir seviyeye ulaştı.

Coinglass verilerine göre, BTC vadeli işlemlerinin açık faizi, Ekim ayından bu yana istikrarlı bir artış gösterdi ve 6.21 milyar dolar ile tarihi bir zirveye çıktı. Yazım esnasında 6,19 milyar dolar civarında bulunuyor.

Bu noktada bu artışı değerlendiren K33 Research analistleri, CME’deki Bitcoin vadeli işlemlerindeki açık faizin yükselmesini yatırımcıların BTC ve piyasada yükseliş beklentisinde olduğunu gösterdiğini belirtti.

“Spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanma beklentisi arttıkça yatırımcıların da yükseliş beklentisi artıyor. Ancak yatırımcıların açık faizdeki bu kadar büyük bir yükselişin ardından, olumsuz bir haberin satış dalgasını tetikleyebileceğini unutmaması gerekiyor.

Bitcoin’in ilk sıçramasının ardından yaşadığı düşüş, piyasada tasfiye dalgasını tetikledi ve kısa sürede açık faizde büyük bir düşüşe neden oldu. “

Bitcoin yazım esnasında 46, 630 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail