binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizArtık Halving Öncesi Son Görüşler: Uzmanlar Bitcoin Fiyatında Ne Olacağına Dair Tahminlerini...

Artık Halving Öncesi Son Görüşler: Uzmanlar Bitcoin Fiyatında Ne Olacağına Dair Tahminlerini Paylaştı

Kripto para analistleri, yaklaşan Bitcoin yarılanma etkinliği ile birlikte fiyatta neler olabileceğini tartışıyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ve diğer belli başlı kripto paralar dün sert gerileme yaşarken, bu haftanın büyük bölümünde tutarlı olan seviyelerini bozmuş oldu. Token arzını azaltacak olan yaklaşan Bitcoin yarılanma (halving) etkinliği, kripto paralar için önemli bir tetikleyici olarak görülüyor.

Kripto borsası Bitbank’ta analist olan Yuya Hasegawa, “Bitcoin görünürde yönünü kaybetmiş gibi görünüyor” dedi. FED’in gelecekteki faiz kararını çevreleyen belirsizliğe rağmen Hasegawa, Bitcoin’in kısa vadede 74.000 doları test etme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor.

İlgili Haber  Kripto Borsası Kurucusu, "Bitcoin'de Bu Halving Çok Başka Olacak" Dedi, Sebebini Açıkladı

Bitcoin’in para politikasında 20 Nisan civarında yapılması planlanan programlı bir değişiklik olan yarılanma etkinliği, yeni token ihracını yarıya indirecek. Arzdaki bu kısıtlama, spot Bitcoin ETF’leri nedeniyle BTC’ye olan talebin arttığı bir dönemde geliyor.

Blockchain teknoloji grubu WalletConnect’in CEO’su Jess Houlgrave, “Tipik olarak, önceki yarılanma olaylarını takip eden haftalar ve aylarda, Bitcoin ihracındaki azalmanın bir arz şokuyla sonuçlandığını ve bunun da Bitcoin’i ve dijital varlık piyasasının geri kalanını yukarı doğru ittiğini görüyoruz” dedi ve ekledi:

“Bu sefer de benzer bir şey olmasını bekliyorum, ancak talep artık çok yüksek olduğu için daha ciddi bir kırılma potansiyeli var.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail