Kripto Para

Asya’nın geleceği kripto paralar ile yönetilebilir

Asya ülkelerinin gelecekte kripto para kullanımının çok daha yaygın hale gelmesi sonucunda ciddi bir kripto para cennetine çevrilmesi gündemde. Yöneticilerin kripto paralara karşı yaklaşımlarının ‘zorunlu’ olarak değişmesi gündeme geldiğinden dolayı, hükümetler vatandaşların ”kripto para talepleri” için bir takım olumlu yasalar hazırlamak zorundalar. Hindistan ve diktatörlük ile yönetilen ülkelerin aksine Asya ülkeleri olan Güney Kore, Japonya ve Çin’i gelecekte kripto para düzenlemeleri beklerken, bu düzenlemeler sonucunda Bitcoin kullanımının tavan seviyeye çıkması gündeme gelebilir.

Japonya merkezli sitelerin beklentisi: Yükseliş

Japonya merkezli kripto para sitelerinin beklentisinin yükseliş olduğuna değinen yabancı kaynaklara göre Bitcoin, Japon halkının beklentilerini son derece karşılayabilece kadar hızlı. Sadece olması gereken daha yaygın olması ve değerinin daha fazla yükselerek kendisini bir fiyat üzerinde sabitlemesi gerekiyor. Bunun gerçek olması durumunda Japon halkının büyük bir kısmının kripto para kullanmaya başlayacak olduğu, mevcut kullanıcıların ise kullanımını arttıracak olduğuna değiniliyor. Japonya, kripto paralar ile ilgili herhangi bir kötü yasaya sahip değil, ancak iyi yasalara da ne yazık ki sahip değil.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Haber Bülteni

Kripto para piyasasındaki son gelişmelerden her gün haberdar olabilmek için e-mail bültenimize kaydolun. Dilediğiniz zaman aboneliği bir tıkla sonlandırabilirsiniz.
Holler Box
Kapalı