Altcoin

Avalanche (AVAX), “Aşırı Alım” Bölgesine mi Girdi?

AVAX, riskli noktaya ulaştı.

Son dönem sosyal medyada en çok konuşulan kripto para birimlerinden birisi olan Avalanche (AVAX), özellikle yaptığı güncel ortaklıklar ve likidite programları ile ciddi bir yükseliş elde etti. AVAX fiyatının kısa sürede %100 yükseliş elde etmesini sağlayan temel etmen de bunlar oldu.

AVAX İçin Düşüş Vakti Geldi mi ?

AVAX/USD işlem çifti üç ayın en yüksek seviyesine çıktıktan sonra %16 gibi bir düşüş yaşadı ve 7 gündür devam eden yükselişine nokta koydu.

AVAX’in kısa sürede %111 yükseliş elde etmesi aslında bu düşüşün beklendik bir şey olmasını sağladı. Önde gelen kripto para, daha önce de Mart-Mayıs ayındaki rallisinin sonunda buraya kadar gerilemişti.

AVAX, RSI’ye göre ise alarm veriyor. RSI, aşırı alım noktasının üzerine ulaştı ve 70’in üzerine çıkan RSI çoğunlukla aşırı alım anlamına gelir. Aşırı alım da genellikle düşüş ile noktalanır.

2021 yılının şubat ayında. yaşanan rallide AVAX %500 gibi bir yükseliş elde etse de devamında yine aşırı alım uyarısı ile sert düşmüştü. AVAX, kısa süre önce de Bollinger Bantlarının üzerine çıktı ve sinyalin güçlenmesine yol açtı.

Ünlü analist Josh Rager ise fiyatın bu düşüşten sonra bir sıçrama daha yapabileceğini düşündüğünü ifade etti. Böyle bir yükseliş, yeni bir rekor ile sonuçlanabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Rager yanılır, RSI yanıltmaz


Başa dön tuşu