AvalancheHaberler

Avalanche (AVAX), Terra’nın Elinde Bulunan 2 Milyon AVAX Tokenine Ne Olacağını Açıkladı!

Avalanche (AVAX), çöküş yaşayan Terra'nın sahip olduğu 2 milyon AVAX tokenine ne olacağını dair açıklama yaptı.

Akıllı sözleşmeler Blockchain’i Avalanche (AVAX) attığı Tweet’inde Luna Foundation Guard (LFG) vakfının elinde bulunan 2 milyon AVAX tokeni hakkında konuştu.

Bu tokenler Terra Blockchain’inin şu anda çökmüş halde olan UST stablecoinini desteklemek amacıyla LFG tarafından satın alınmıştı.

“LFG’nin AVAX Tokenlerini Kullanmak İçin Bir Planı Yok”

Avalanche, Twitter üzerinden yaptığı bildirisinde, LFG’nin elinde kalan AVAX tokenlerini kullanmak için herhangi bir plan açıklama yapmadığını söyledi:

“Terra’nın hard fork planları göz önüne alındığında, LFG AVAX tokenlerini kullanmak için bir plan açıklamadı. LFG rezervleri için herhangi bir satış düşünülmesi halinde, Avalanche Vakfı mantıklı bir ticaret stratejisi üzerinde LFG ile çalışmaya hazırdır.”

Avalanche tokeninin bu yazının yazıldığı anlarda 30 dolar civarında olduğu düşünüldüğünde, şirketin AVAX rezervinin 60 milyon dolar civarında olduğu anlaşılıyor.

LFG’nin elinde bulunan ve giderek azalan 240 milyon dolarlık rezervde en büyük ikinci token AVAX olarak biliniyor.

Avalanche attığı Tweet’inde bu açıklamayı “Avalanche Topluluğunun bazı üyelerinin $AVAX rezervleriyle ilgili ayrıntıları sorması” nedeniyle yaptığını söyledi.

Kripto para yatırımcıları AVAX tokenleri için mevcut planları ve herhangi bir satış yapılması durumunda bunun piyasaya etkisi hakkında spekülasyonlar yaptı.

Bu duyuru, 8 milyar dolarlık katman 1 bir Blockchain olan Avalanche da dahil olmak üzere Terra ekosistemiyle güçlü bağları olan kuruluşların, geçen hafta piyasada yaşanan olayların ardından daha fazla şeffaflık göstermeleri için uyarılmalarının ardından geldi.

Terraform Labs’in Elinde Ek Olarak 1.1 Milyon AVAX Tokeni Daha Var

Buna ek olarak Avalanche, Terraform Labs’in elinde 1 yıl boyunca kilitledikleri 1.1 milyon AVAX tokeni daha olduğunu söyledi.

Avalanche’a göre, TFL ve LFG tarafından tutulan AVAX tokenleri, token’ın haftalık hacminin %0,5 ve %0,9’unu temsil ediyor.

Nisan ayında Luna Foundation Guard ve Terraform Labs, Avalanche Vakfı’ndan toplu olarak 200 milyon dolar değerinde AVAX tokenlerini satın aldıklarını duyurmuşlardı.

Buna karşılık Avalanche Vakfı, Terraform Labs’ten 100 milyon dolar değerinde LUNA ve Luna Foundation Guard’dan 100 milyon dolar değerinde stabilcoin UST aldı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu