AnalizAvalancheHaberler

Avalanche Son Bir Haftada Şaha Kalktı!

Avalanche'da (AVAX) kilitlenen toplam değer 10 milyar doları aştı!

Ethereum rakibi Avalanche (AVAX), merkezi olmayan finans uygulamalarında kilitlenen toplam değer (TVL) bu yılın başlarında kripto para birimi piyasasında yaşanan düşüş trendinin ardından 10 milyar doları aştı!

Merkezi olmayan finans izleyicisi DeFiLlama’nın verilerine göre Avalanche ağı şu anda bir hafta içinde %20’nin üzerinde artış kaydetti. AVAX’ın toplam piyasa değeri yaklaşık 21.48 milyar dolara ulaşmış durumda.

Söz konusu yükseliş AVAX’ı Ethereum, Terra ve Binance Smart Chain‘in ardından toplam değer olarak kilitlenen dördüncü en büyük ağ haline getirdi.

Bunların toplam değeri sırasıyla 124, 14,5 ve 13,1 milyar dolar kilitli. Avalanche’ın yükselişi şu anda 8,6 milyar doları bulan Fantom‘u geçmiş durumda.

AVAX’a Kraken Desteği

AVAX, 2021’deki fiyatının patlamasının ardından benimsenmesinin de artmasıyla Kraken’de listelenmişti.

Kraken, Avalanche’ı “birlikte çalışabilir üç blok zinciri ve bir Proof-of-Stake konsensüs mekanizması kullanarak ölçeklenebilirlik elde eden dağıtılmış bir sistem” olarak tanımlamıştı.

Bu listeme hareketi ise AVAX’a olan kurumsal ilgiyi artırmış ve Exchange Bitstamp ve Bitbuy gibi BitGo istemcilerinin kullanıcılarına AVAX sunmasını sağlamıştı.

Güçlü Bir Ralli Kapıda Mı?

Geçtiğimiz günlerde AVAX’ı yakın mercek altına alan ünlü analist Smart Contracter da AVAX için olumlu öngörülerde bulunmuş hatta AVAX fiyatının güçlü bir ralli için vites yükselttiğine inandığını söylemişti.

Öte yandan Bank of America analistleri Avalanche’ın merkezi olmayan finans, NFT’ler ve oyunlar söz konusu olduğunda Ethereum’a (ETH) güçlü bir alternatif olabileceğini düşünüyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu