coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinAvrupa Birliği Bu Altcoini Seçti: Fiyatında Yükseliş Var!

Avrupa Birliği Bu Altcoini Seçti: Fiyatında Yükseliş Var!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Komisyonu, Avrupa Blok Zinciri Ön Ticari Tedarik Projesi’nin (PCP) bir sonraki aşaması için IOTA (MIOTA) altcoin vakfını seçti.

IOTA Altcoini, Avrupa Birliği Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısının Bir Sonraki Aşaması İçin Seçildi

PCP’nin amacı, Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısının (EBSI) ağ kapasitelerini ve kullanım alanlarını iyileştirmek için gelecekte potansiyel olarak kullanılabilecek yeni kripto para ve blok zinciri teknolojilerinin geliştirilip geliştirilemeyeceğini ve test edilip edilemeyeceğini belirlemektir.

EBSI, doğrulanmış bilgilerin Avrupa Ekonomik Alanı genelinde kurumlar, işletmeler ve bireyler arasında dolaşımını sağlayacak.

2019 yılında Avrupa Blok Zinciri Ortaklığı tarafından kurulan EBSI, hükümetler, işletmeler ve bireyler arasındaki sınır ötesi hizmetleri desteklemek için Avrupa genelinde bir dağıtık defter ağı geliştirmeyi amaçlamaktadır.

Hedefleri, sınır ötesi hareketliliği artırmak, kaynak israfını azaltmak, AB düzenlemelerine uyumu sağlamak ve dijital hizmetleri daha güvenilir hale getirirken teknoloji merkezlerinin ve projelerinin büyümesini teşvik etmektir.

Avrupa Komisyonu’nun yaptığı değerlendirmeye göre IOTA Vakfı, EBSI’nin 2A Aşaması olan “Prototip Geliştirme ve Laboratuvar Testleri” görevlerini yerine getirmede başarılı oldu.

İlgili Haber  Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde'den Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması!

Son altı ay içinde IOTA Vakfı iki kullanım alanının ilk prototip versiyonlarının pilot uygulamasını gerçekleştirdi: Dijital atık geri dönüşümü ile elektrikli araç bataryaları için Dijital Ürün Pasaportları ve yaratıcı çalışmalar için Fikri Mülkiyet Haklarının sınır ötesi yönetimi.

Değerlendirme ayrıca IOTA’nın verimliliğini, ölçeklenebilirliğini, sürdürülebilirliğini, güvenliğini, teknik olgunluğunu ve ticari uygulanabilirliğini de gözden geçirdi ve Vakıf şimdi 2B Aşaması olan “Nihai Çözüm Geliştirme ve Saha Testi” aşamasına geçecek.

IOTA Vakfı Kurucu Ortağı ve Başkanı Dominik Schiener, yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“IOTA ekibinin son altı ayda ortaya koyduğu çalışmalardan gurur duyuyorum ve bu heyecan verici projenin bir sonraki aşaması için seçildiğimiz için heyecanlıyım. Dağıtık defter teknolojisini Avrupa pazarına getirmek tutkuyla bağlı olduğumuz bir konu.

IOTA teknolojisi zaten EBSI ile aynı temel değerleri paylaşıyor, bu nedenle bu test süreci boyunca oldukça doğal bir uyum içerisinde olduğumuzu hissettik. Dağıtık defter teknolojisini Avrupa pazarına getirme becerimize çok güveniyoruz ve bir sonraki aşamayı dört gözle bekliyoruz.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Btc ve eth harici diğer yarırım tavsiyeleri riskli olabilir riskiniz kadar işlem açın. Y.t.d.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları