Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Birliği, Kripto Para Yasası MiCA'yı Resmen İmzaladı! İşte Detaylar

Avrupa Birliği, Kripto Para Yasası MiCA’yı Resmen İmzaladı! İşte Detaylar

Avrupa Birliği, kripto paraları düzenleyecek olan MiCA mevzuatını resmi olarak imzaladı. İşte bilinmesi gerekenler.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Birliği, kripto varlıklar ve stablecoin’lerle ilgili hizmetlerin verilmesi ve sağlanmasını düzenleyen dünyadaki türünün ilk ve tek mevzuatı olan Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) yönetmeliğini resmen onayladı.

Yönetmelik 20 Nisan 2023 tarihinde AB Parlamentosu tarafından onaylanmıştı ve 2024 yılında yasalaşacaktır. Düzenleme, İsveç Mali Piyasalar ve Tüketici İşleri Bakanı Peter Kullgren ve Avrupa Parlamentosu Başkanı Roberta Metsola tarafından 31 Mayıs 2023 tarihinde imzalandı.

İmza töreni, AB dönem başkanlığını yürüttüğü için yasama görüşmelerine başkanlık eden İsveç hükümeti tarafından Twitter üzerinden duyuruldu.

İlgili Haber
Son Dakika: Binance'te Listeli Altcoin Kötü Haberi Verdi: "CEO'muza Ulaşamıyoruz, Durdurmak Zorundayız"

Tweet’e göre, yeni düzenlemenin iki ana etkisi olacak: “Ukrayna menşeili ürünlerin ticaretinin kolaylaştırılması ve kripto varlıklar aracılığıyla mali suçların önlenmesine yönelik daha güçlü kurallar”.

Bunlardan ilki, AB ile Ukrayna arasındaki Derin ve Kapsamlı Serbest Ticaret Bölgesi (DCFTA) anlaşmasına atıfta bulunuyor ve bu anlaşma kripto varlıkları da kapsayacak şekilde genişletilecek. İkincisi ise AB’de faaliyet gösteren tüm kripto varlık hizmet sağlayıcıları için geçerli olacak kara para aklamayı önleme (AML) ve terörün finansmanıyla mücadele (CTF) gerekliliklerini ifade ediyor.

MiCA yönetmeliğinin AB’de Bitcoin ve kripto para varlıkları için uyumlu ve rekabetçi bir pazar yaratmasının yanı sıra, gelişmekte olan bu sektörde tüketici güvenini ve inancını teşvik etmesi bekleniyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay