Kripto HaberleriHaberlerAvrupa Birliği, kripto paralar konusunda uyarının dozunu arttırabilir

Avrupa Birliği, kripto paralar konusunda uyarının dozunu arttırabilir

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Avrupa Birliği’nin kripto paralar konusunda aldığı ve alacak olduğu kararlar konusunda hala kesin bilgiler olmaması, AB üyesi ülkelerde kripto paralar konusunda başta Almanya ve İngiltere olmak üzere sürekli ”dolandırıcılık” vakalarına karşı dikkatli olunması uyarısı yapılıyor olması bu tür uyarıların dozunun gelecek dönemde daha fazla artacak olduğunu gösteriyor. AB’nin kripto paraları riskli olarak görmesinin arkasında yatan onlarca farklı neden ve sebep olduğu, bu sebeplerin en başında ise birliğin kontrolü altında olmayan kripto paraların her an değerinin düşebilecek olması ve olası kötü olaylarda kullanılmasının önünün çok açık olmasından dolayı olduğu belirtiliyor.

Dünyanın en büyük teknoloji, havacılık ve benzer kategorideki şirketlerinin merkezi olan Avrupa ülkelerinin bu konuda başta büyük şirketler olmak üzere orta çaplı şirketleri dahi kripto paralar konusunda sık sık uyarmaya ve bu konuda şirketlerin dahi dikkatli hareket etmesi gerektiğine dair net mesajlar vermeyi sürdürüyor.

Uyarıların dozunu kısa sürede arttırmak istiyor

Başta Almanya olmak üzere tüm AB üyesi ülkelerin kripto paralar konusunda vatandaşlarını dolandırıcılık, siber saldırı ve olası vakalardan korumak adına bazı önlemler almak ve vatandaşlarını bu konuda sürekli olarak uyararak dikkatli olunması çağrısında bulunacağına dair raporlar bulunuyor.

Siyasi gizli kapılar arkasında zaten mevcut olarak sürekli yöneticilerin ve belirli siyasi isimlerin bu konuda bilgi sahibi olduğu, başta Avrupa Merkez Bankası olmak üzere tüm Avrupa’da faaliyet gösteren bankaların hükümetler ile ortak olarak bu konuyu siyasi gizli kapılar ardında konuşuyor olabilecek olduklarına dair ciddi iddialar ve raporlar bulunuyor. Raporlar, kripto paraların gelecekte olası dolandırıcılık vakaları, terör saldırıları, kara para aklama vakalarında kullanılabilecek olan kripto para ticaretinin önünü kesmek ve istihbarat alanında daha fazla çaba harcamak yönünde olduğunu doğruluyor.

İngiltere daha fazla uyaracak

İngiltere ise Brexit (Avrupa Birliği üyeliğini terk etme ‘çıkma’) dolayısı ile vatandaşlarını daha fazla uyarmaya başladı. Bu yaz aylarında milyonlarca dolarlık kripto para hırsızlığı yapıldığını açıklayan İngiliz yönetimi, siber saldırıların dozunun daha fazla artabilecek olduğunu, siyasi yönetim olarak İngiltere’nin vatandaşlarını korumak adına önlemler almasına rağmen bu alanda alınacak olan önlemlerin daha çok bireysel olması gerektiğini polis ekipleri aracılığı ile ifade etmişti.

Gelecek birkaç aylık sürede İngiliz yönetimi ve ABD yönetimleri ortak olarak çalışmalar düzenleyecek ve AB üyesi ülkeler ile İngiltere arasında da her alanda olduğu üzere bu alanda da bazı çalışmalar yapılacak. İngiliz yönetimi ortak bir anlaşma ve AB’ye belirli para ödemesi yaparak birlikten anlaşarak çıkmayı tercih etmek isterken, AB tarafının İngiliz yönetimini ekonomik olarak sıkıştırıyor olması ve sürekli baskılar uyguluyor olması ”ortak yol” dışında bir çıkış sürecine sebep olabilecek.

Bu süreçte ise kripto paraların durumu ve İngiliz vatandaşlarının AB’de bulunan kripto para borsalarındaki hesaplarının ne olacağı veya nasıl garanti altında kalacak olduğu konusunda bazı çabalar harcanması gerekecek. Siyasi yönetimin vatandaşlarını bu konuda sık sık uyarmaya başlaması yakın zamanda görülebilecek iken, daha çok kripto para borsası yöneticilerinin bu konuda dikkatli hareket etmesi gerekecek.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları