Ana SayfaHaberlerAvrupa Parlamentosu Üyeleri, Kripto Para Yasasına Bir Sektörü Daha Eklemeyi Tartışıyor!

Avrupa Parlamentosu Üyeleri, Kripto Para Yasasına Bir Sektörü Daha Eklemeyi Tartışıyor!

Takip et

Avrupa Parlamentosu üyeleri, Pazartesi günü yayınlanan mevzuat değişiklik önerilerinde, NFT ticaret platformlarının Avrupa Birliği kara para aklamayı önleme (AML) yasalarına tabi tutulması gerektiğini söyledi.

Yeşiller Partisi milletvekilleri ve sosyalist temsilciler de kara para aklama konusunda önerilen bir düzenleme kapsamında özel kripto para cüzdanları ve merkezi olmayan finansın (DeFi) da yasaya dahil edilmesini destekliyor gibi görünüyor.

Daha geçen hafta AB bloğu, Kripto Varlık Piyasaları Yönetmeliği (MiCA) olarak bilinen kripto şirketlerine lisans vermek ve işlemlere kimlik kontrolü uygulamak üzere tasarlanmış yeni yasalar üzerinde geçici olarak anlaşmaya varmıştı.

Ancak Avrupa Komisyonu, bankacılık gibi diğer sektörleri de kapsayan detaylı bir kara para aklama karşıtı işlem yasası oluşturmaktan kaçınıyordu.

İlgili Haber
Tarihi An: Avrupa Birliği, Bitcoin ve Kripto Paraları Düzenleyecek MiCA Kanunu İçin Anlaşmaya Vardı!

Avrupa Birliği, OpenSea Gibi NFT Platformlarının ve DAO’ların da Kara Para Aklama Yasalarına Tabii Olmasını İstiyor

Yeşiller Partisi’nden Ernest Urtasun ve Kira Marie Peter-Hansen ile sosyalistler Aurore Lalucq ve Csaba Molnár tarafından önerilen bu kara para aklama karşıtı yasalarda NFT alım satım platformlarının da AB kara para aklama yasası kapsamında “yükümlü kuruluşlar” haline getirmeyi amaçlanıyor.

Bu da OpenSea gibi kuruluşların, bankalar, emlakçılar, sanat tüccarları ve diğer kripto sağlayıcıları gibi benzer kuruluşların yaptığı gibi, kendi sistemleri üzerinden akan yasadışı finans riskini değerlendirmek ve yeni müşteriler ile şüpheli işlemler üzerinde kimlik kontrolleri yapmak zorunda kalabileceği anlamına geliyor.

Urtasun, Peter-Hansen, Lalucq ve Hollandalı milletvekili Paul Tang tarafından sunulan diğer değişiklikler de yasayı, merkezi olmayan otonom kuruluşlar (DAO’lar) ve herhangi bir düzenlenmiş kripto sağlayıcısı tarafından yönetilmeyen “unhosted cüzdanlar” üzerinde kara para aklama kontrolleri uygulamak için kullanmayı amaçlıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları