fbpx
Kripto Para

Avrupa vatandaşları karar vermek için hazır

Google ve diğer teknoloji devlerinin bir kısmının kripto para reklam yasaklarını kaldırma girişimleri AB üyesi ülkelerin vatandaşlarının yakın zamanda kripto paralar ile ilgili beklentilerinin daha fazla değişecek olduğunu gösteriyor. Tahminler, kripto para konusunda AB üyesi vatandaşlarının çok daha fazla ilgi gösterebilecek hale gelebileceğini gösterirken, yatırımcı sayısının artması, mevcut kripto para sahibi insanların yakınlarının daha fazla artması yönünde beklentileri beraberinde doğuruyor.

AB üyesi ülkelerde henüz kripto para sahibi olan insan sayısının az olması, hükümetlerin kripto paralar hakkında ilgisinin daha az olması ve önlemler almaya yönelik adımlar atılıyor olmasının bu durumu daha fazla geri planda tuttuğuna inanılıyor. Google’ın ve diğer teknoloji devlerinin kripto para reklam yasaklarını kaldırmaya başlamasının ardından ise bu ülkelerde de mevcut bazı alanlarda yeni adımların atılacak olduğu tahmin ediliyor.

Nasıl engeller var?

Gerek kripto para reklam yasakları, gerek AB’nin kendi aldığı kararların sonuçları ve insanların kripto paralar konusunda tam bilgilendirilmemiş olmasının bu türden sonuçlara sebep olduğu belirtiliyor.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı