Kripto HaberleriHaberlerAvrupa'nın kripto para konusunda düşüncesi olumlu olabilir

Avrupa’nın kripto para konusunda düşüncesi olumlu olabilir

Takip et

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin kripto paralar konusunda ne düşündüğü ve nasıl hareket edilecek olduğuna dair beklentilerinin neler olduğu konusunda henüz resmi olarak basına açıklama yapmadıkları için ve bu konuda birlik içerisinde kesin net kararlar almadıklarından dolayı yatırımcıların Avrupa’da kripto paralara tam güven sağlayamadıkları ve bu konuda yaşanan kritik bilgi boşluğunun Avrupa Birliği tarafından yakın gelecekte doldurulması bekleniyor.

AB üyesi ülkelerin bir kısmı henüz daha kripto paralar konusunda birlik içerisinde kararlar olmadığı ve ortak olarak nasıl hareket edilmesi gerektiği açıklanmadığından dolayı bir süredir kendi yasal kararlarını almaya başlarken, bu kararlar arasında yasaklama kararlarının bulunmaması ”AB kripto paraları olumlu görüyor” mesajının ortaya çıkmasında etkili oluyor.

Nasıl karar verebilirler?

AB’nin yakın gelecekte kripto paralar konusunda olumlu ve olumsuz olacak bazı kararlar verebilmesi ve bu kararlar arasında genellikle kripto para sahibi kişilerin değil, kripto para borsaları ve sahteciliğin engellenmesi konularının bulunması mümkün. Sahte para aklama ve kara para aklama vakalarında Bitcoin çok sık kullanılıyor ve bu konuda ortaya büyük sorunlar çıkabiliyor.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları