BitcoinKripto Para

Avustralya, Bitcoin ve Kripto Paraların Düzenlenmesi İçin Büyük Adımlar Atıyor! İşte Detaylar

Avustralya, ülkede Bitcoin ve kripto paralar için bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için önemli adımlar atıyor.

Ülke medyasında yer alan haberlere göre Avustralya, hükümetin ülkenin finansal sistemini modernize etmek için başlattığı çalışma kapsamında Bitcoin ve kripto para sektörünü düzenlemeye hazırlanıyor.

Yeni Düzenleyici Çerçeve Kripto Para Sektörü Temsilcilerine Danışılarak Oluşturulacak

21 Mart tarihinde yetkililer Avustralya’nın kripto endüstrisinin nasıl düzenleneceğine dair taslak niteliğinde olacak belgeleri yayınlayacak.

Yetkililer kripto para depolanmasına ve piyasa lisanslanmasına dair konularda endüstri temsilcilerine danışacak.

İlgili Haber
Avustralya Merkez Bankası, Ülkede Kripto Paraların Düzenlenmesi İçin Acil Yetki Talep Etti!

Ülkenin Hazine Bakanlığı yerel kripto borsalarından müşterilerinin kripto varlıklarını ülke içerisinde bulundurmasını isteyecek.

Yeni reformlar ile birlikte ayrıca kripto vergilendirilmesi ve yatırımcı koruması gibi konulara da değinilecek.

“Genel Vergi Yükü Artırılmadan Kripto Varlıklar Vergilendirilecek”

Vergi Kurulu (BoT), Avustralya’daki dijital işlemlerin ve varlıkların vergilendirilmesi için uygun bir politika çerçevesini gözden geçirecek ve bu yılın sonuna kadar hükümete rapor verecek.

Hükümet, BoT’nin genel vergi yükünü artırmadan kripto para birimlerini vergilendirmeye çalışacağını açıkladı.

Finansal Hizmetler Bakanı Jane Hume, yaptığı açıklamasında hükümetin Avustralya kripto sektörünün daha güvenli ve güvenlikli bir düzenleyici çerçeve içerisinde faaliyet göstermesini istediğini söyledi.

Finansal Düzenleyiciler Konseyi (CFR) ve Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, dijital fintech alanında “bankaların aradan çıkarılmasını” incelemekle görevlendirildi.

Söz konusu düzenleyici çerçeve, senatör Andrew Bragg tarafından hazırlanan bir parlamento raporunu temel alacak. Avustralya Hazine Bakanı Josh Frydenberg, Aralık ayında yaptığı açıklamasında bu planı desteklemişti.

“Girişimcileri Diğer Ülkelere Kaptırmamalıyız”

Bragg, bu ayın başlarında yaptığı açıklamasında kripto paralar ile ilgili reformlar talep etmiş ve bu reformların işletmelerin daha kripto yanlısı bölgelere gitmek için ülkeyi terk etmemeleri adına gerekli olduğunu söylemişti.

APAC Blockchain konferansında konuşan Bragg, bazı kripto işletmelerinin Avustralya’yı terk ettiğini de belirtmişti.

Bragg, bu tür bir trendin Avustralya’nın ekonomisine zarar verebileceğini söyledi. Senatör ayrıca yerel girişimcilerin aşırı katı kripto regülasyonları ile “boğulmaması” gerektiğini de ifade etmişti.

Anketlere göre her dört Avustralyalıdan biri kripto varlıklar ile karşılaşmış durumda. Bu da yeni bir düzenleyici çerçeve gereksinimini gözler önüne seriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu