HaberlerLibra

Avustralya Merkez Bankası’ndan Libra Projesine Engel

Avustralya Merkez Bankası stablecoinlere güven duymuyor.

Nexo

Facebook şirketinin 2020’de piyasaya sürmeye hazırlandığı Libra projesinin aleyhinde bir gelişme gerçekleşti. Avustralya Merkez Bankası (AMB) tabiri caize Libra’nın önüne taş koymuş durumda. AMB tarafından Senato Finans Teknolojisi ve RegTech Seçilmiş Komitesi’ne sunulan raporda Libra vb. stablecoinler bilgi gizliliği, kullanıcıların güveliği ve finansal istikrar gibi konularda ciddi eksikliklere ve risklere sahipler.

Henüz kendi kripto parasını çıkarmayı düşünmediğini dile getiren Avustralya Merkez Bankası kripto paralarla ilgili genel değerlendirmelerini de sunduğu söz konusu raporda Libra’nın istenilen kriterlere sahip olmadığını dile getirdi.

Bilindiği gibi Facebook şirketi arkasında bulunduğu Libra için birçok dev isimle ortak hareket ediyor. Vodafone, Spotify ve Uber gibi isimlerin de aralarında bulunduğu şirketlerle sürekli bağlantı olan Facebook, henüz Libra’yı piyasaya sürmüş değil.

Facebook elinden gelen tüm yatırımları ve ortaklık girişimlerini gerçekleştirse de Libra Avustralya’daki yetkililerce yeterince güvenilir bulunmadığı ve istenilen uyum standartlarını sağlamadığı sürece Libra projesi muallakta kalmaya devam edecek.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.
Etiketler

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı