Kripto HaberleriHaberlerAvustralya'dan Kripto Para Uyarısı: "Yatırımlarınızda Dikkatli Olun!"

Avustralya’dan Kripto Para Uyarısı: “Yatırımlarınızda Dikkatli Olun!”

Takip et

Kripto paralara olan ilginin ve yatırımcı sayısının son zamanlarda artış gösterdiği ülkelerden biri de Avustralya oldu.

Artan kripto para ilgisi karşısında Avustralya, geçtiğimiz aylarda kripto para birimleri de dahil olmak üzere ülkenin ödeme sistemi ile ilgili güncellemeleri içeren yeni teklifler üzerinde çalışmalar yapmaya başlamıştı.

İlgili Haber
Avustralya'dan Kripto Paralar Konusunda Önemli Bir Adım Geldi!

Avustralya’da bir yandan kripto endüstrisinde yenilikçi adımlar atılırken bir yandan da ülkenin en önemli finansal kuruluşu Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırımlar Komisyonu (ASIC), vatandaşları kripto para yatırımlarında dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kripto para birimlerini “spekülatif bir yatırım” olarak tanımlayan ASIC, yakın zamanda yayınladığı bir raporunda kripto para birimi kullanılarak yapılan dolandırıcılıkların arttığına dikkat çekti.

ASIC, Avustralyalıları sosyal medyadaki kripto para birimi reklamlarına karşı dikkatli olmaları gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para birimlerini ‘yatırım fırsatı’ olarak tanıtan birinin sosyal medya reklamlarına veya çevrimiçi iletişimine güvenmeyin.”

ASIC özellikle kendi kendini yöneten fonlara (SMSF) para transferi yapmadan önce yatırımcıların çok dikkatli olmalarını ve iyi bir araştırma yapmalarını hatta bu konuda uzman birine danışılması gerektiğini söyledi.

Avustralya polisi Aralık ayında geçtiğimiz yıl 109 milyon Avustralya dolarından fazla kripto para dolandırıcılığı olduğunu belirtmişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları