BitcoinHaberlerKripto Para

Avustralya’dan Kripto Paralar Konusunda Önemli Bir Adım Geldi!

Avustralya Kripto Para Reformu Hazırlığına Başladı!

Kripto paralara olan ilginin ve yatırımcı sayısının son zamanlarda artış gösterdiği ülkelerden biri olana Avustralya, Bitcoin ve kripto endüstrisi açısından önemli olarak nitelendirilebilecek hazırlıklar yapıyor.

Avustralya, kripto para birimleri de dahil olmak üzere ülkenin ödeme sistemi ile ilgili güncellemeleri içeren yeni teklifler üzerinde çalışıyor.

Ülkenin Maliye Bakanı Josh Frydenberg, yaptığı açıklamada bu reformların başarılı olması haline Avustralya’nın dünya lideri ülkeler arasında sağlam bir yeri olacağını savundu.

Bu reformları Avustralya için tarihi bir fırsat olarak gördüğünü söyleyen Josh Frydenberg, kripto para birimleri ile ilgili düzenlemeleri de içeren reformların ülkede teknoloji ve finansın birbirleriyle bağlantı kurması açısından önemli olduğunu dile getirdi.

“800.000’den fazla Avustralyalı kripto paralara yatırım yapıyor. Bu da toplam nüfusun %3’ünü oluşturuyor.

%3’lük kesimi görmezden gelmeyerek bu noktada temelde ulaşmak istediğimiz hedef kripto para düzenlemeleri ile birlikte ürün ve hizmet ağını genişletip, ülkenin ödeme sistemini modernize etmek.”

Toplam 9 adet olan reformun 6 tanesi hükümet tarafından olumlu karşılandı.  Ayrıca reformlar arasında kripto para borsalarına lisans zorunluluğu getirilmesi, DAO’ların (merkezsiz özerk kuruşların) yasa kapsamına alınması ve ödeme sisteminin modernizasyonu gibi konular da yer alıyor.

Avustralya’nın kripto endüstrisi alanında attığı yenilikçi adımlar karşısında hükümet Bitcoin madenciliğine henüz sıcak bakmıyor.

Zira yenilenebilir enerji kullanarak Bitcoin madenciliği yapan madenciler için öngörülen vergi indirimi hükümet tarafından onay alamayacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu