AltcoinBlockchain

Axie Infinity (AXS) Rakibi Blockchain Oyunu İlk Haftasında Rekor Hacim Elde Etti!

Axie Infinity'e rakip olarak piyasaya çıkan Blockchain oyunu ilk haftasında yüklü miktarda hacim elde etmeyi başardı.

Axie Infinity’e rakip olarak görülen oyna-kazan mekanizmasına dayalı Blockchain Brawlers oyunu, geliştirici şirketi Wax Studios’un yayınladığı basın açıklamasına göre ilk haftasında işlem hacmi olarak 357 milyon dolar kazandı.

Verilere göre, oyunun beta versiyonunun Wax Blockhain’i üzerinde 30 Mart tarihinde aktif hale gelmesinden bu yana oyuncular ortalama olarak 3.200 BRWL kazandı. BRWL, oyun içinde kazanılabilen bir token olarak biliniyor.

Wax Studios oyun şirketinin World Asset eXchange (WAX) ile bağlantıları bulunuyor.

Wax Studios lideri Michael Rubinelli, yaptığı açıklamasında piyasaya sürdükleri oyunun, Wax Blockchain’i kullanılarak yapılabilen anında satın alımlar ile birlikte oyuncuları kendisine çektiğini söyledi. Rubinelli, Wax üzerindeki işlem hızını şöyle açıkladı:

“Oyuncular olarak kaybettiğimizde ve savaş alanından kaçtığımızda en büyük silahı ya da en büyük baltayı almak isteriz ve bunun anında yapılabilmesini talep ederiz. “

Blockchain Brawlers oyununda oyuncular NFT savaşçıları ve ekipmanlarını WAX kullanarak satın alıyor. Bununla birlikte oyunda diğer oyuncular ile savaşılarak BRWL kazanılabiliyor.

GameFi sektörü kısa bir süre önce, Axie Infinity (AXS) oyununu destekleyen Ronin Blockchain’inde yaşanan 625 milyon dolarlık saldırı ile sarsılmıştı.

İlgili Haber
Axie Infinity (AXS), 625 Milyon Dolarlık Hack Olayı ile İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı!

Şirket, Oyunlarında Axie Infinity’nin Yaşadığına Benzer Bir Saldırı Yaşanamayacağını İddia Ediyor

Rubinelli, bu tür bir saldırının Blockchain Brawlers oyununda yaşanamayacağını çünkü oyunu destekleyen katman 1 Blockchain ağının oyunu hacklemelere karşı koruduğunu savundu. Axie Infinity, Ethereum ile Ronin ağları arasındaki bağlantıyı sağlayan Ronin Bridge’de bulunan bir açık nedeniyle saldırıya uğramıştı.

Bununla birlikte Wax Blockchain’inin de Binance’in BNB Chain’i ile bir köprüsü bulunuyor ve geliştiriciler Ethereum için de bir köprü düşünüyor.

Eleştirmenler oyna-kazan oyunlarının oyuncuların başlaması için çok pahalı olmasından yakınıyor. Benzer şekilde Blockchain Brawlers oyununda da oyuncuların oyuna başlayabilmesi için yaklaşık olarak 6.000 dolar harcama yapması gerekiyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu