Kripto HaberleriAltcoinAxie Infinity (AXS), 625 Milyon Dolarlık Hack Olayı ile İlgili Yeni Bir...

Axie Infinity (AXS), 625 Milyon Dolarlık Hack Olayı ile İlgili Yeni Bir Açıklama Yaptı!

Takip et

Oyna-kazan mekanizmasına dayalı Blockchain oyunu Axie Infinity’inin (AXS) kurucusu Aleksander Larsen, yaptığı açıklamasında kullanıcıların 625 milyon dolarlık varlığının çalınmasına neden olan güvenlik gecikmeleri için özür diledi.

İlgili Haber
Sıcak Gelişme: 173 Bin Ethereum (ETH) Çalındı! Bu Altcoin'in Fiyatı Çakıldı!

“Olayın Tüm Sorumluluğunu Üstleniyoruz”

Söz konusu olay, DeFi tarihinin en büyük hack saldırısı olarak tanımlanıyor.

Larsen, konuyla ilgili olarak düşüncelerini şöyle aktardı:

“Fonlarını Ronin ağına yatıran ve bize güvenen oyuncular var, biz bu güvene layık olduğumuzu göstermekte başarısız olduk.

Saatte 100 mil hızla giderken bazen virajlarda yavaşlamanız gerekir. Bize buna benzer bir şey olduğunu düşünüyorum. Yani dersimizi aldık ve kendi içimizde bu olayın tüm sorumluluğunu üstleniyoruz.”

Axie Infinity oyunu, daha hızlı ve daha ucuz işlemlere izin vermek amacıyla merkeziyetsiz bir ağ olan Ethereum’dan vazgeçerek kendi merkezi Blockchain’i olan Ronin ağına geçiş yapmıştı.

Ronin ağında, Sky Mavis tarafından denetlenen bir dizi doğrulayıcı ağın doğrulanmasından sorumluydu. Ronin ağı Ethereum’a “köprü” olarak nitelendirilen bir yapı ile bağlıydı.

Larsen, bugün yaptığı açıklamasında, kendi ekibinin “ilerleyici merkeziyetsizlik” konusunda yetersiz kalması sonucunda kullanıcıların savunmasız kalmış olabileceğini kabul etti.

Axie Infinity Ekibi Çalınan Kullanıcı Varlıklarını İade Edecek

Bununla birlikte Axie Infinity kurucusu ayrıca geliştirici ekibinin söz konusu köprüden çalınan varlıkları yerlerine geri koyduğunu ve dışarıdan da fon topladığını söyledi.

Larsen, kripto paraların doğasının tehlikeli olduğunu ancak yine de “kullanıcıların bu tür bir olayda fonlarını kaybetmemesi gerektiğini” belirtti ve hack olayının kendi sorumlulukları olduğunu ifade etti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları