Kripto HaberleriBitcoinAyılar Üzülecek! CME Bitcoin Primi Binance'i Geçti, İşte Anlamı!

Ayılar Üzülecek! CME Bitcoin Primi Binance’i Geçti, İşte Anlamı!

Arcana Research'ten elde edilen bilgilere göre ağırlıklı olarak kurumsal yatırımcıların kullandığı CME Bitcoin vadeli işlemlerindeki prim Binance'ten daha yüksek bir seviyeye ulaştı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Her ne kadar Bitcoin 25.000$ direncini kıramamış olsa da, güçlü durmaya devam ediyor. 20.000$’ı kırdıktan sonra hızla yükselen Bitcoin uzun süredir 23.000$-24.000$ aralığında yatay hareket ediyor.

Bitcoin’deki yükselişe inanmayan yatırımcılar daha fazla düşüş beklese de, kurumsal yatırımcılar Bitcoin’in güçlü duruşundan etkilenmişe benziyor.

Arcana Research‘ten elde edilen bilgilere göre ağırlıklı olarak kurumsal yatırımcıların kullandığı CME Bitcoin vadeli işlemlerindeki prim Binance’ten daha yüksek bir seviyeye ulaştı.

Grafikten de görüleceği üzere bu çok sık karşılaştığımız bir durum değil. Buna göre Bitcoin’deki vadeli işlemlerin ağırlıklı kısmı CME’den geliyor. Bu da kurumsal yatırımcıların son yükselişlerle birlikte yeniden Bitcoin ticaretiyle ilgilendiklerini gösteriyor.

CME’deki prim yıllık %8,7’ye çıkarken, Binance dahil diğer borsalarda en fazla %6,3 görüldü.

Arcane Research’e göre CME’deki bu yüksek prim, Bitcoin’in zirve yaptığı Kasım 2021’den bugüne kadarki en yüksek pozitif temel veriyi temsil ediyor.

Yıl başından bu yana ABD’de de Nasdaq ve teknoloji hisseleriyle birlikte Bitcoin’de yükseldi. Ancak Bitcoin’in diğerlerine nazaran daha fazla yükselmesi, dikkatlerin ona çevrilmesine neden oldu.

Bir ürünün vadeli işlemlerinin standart fiyata göre yüksek primle işlem görmesi boğa piyasalarının, düşük primle işlem görmesi ise ayı piyasalarının tipik bir örneğidir.

Arcane araştırma analisti Vetle Lunde Coindesk’e verdiği demeçte bu veriyi yorumladı ve “Boğa geri döndü” mesajı verdi.

Arcane Research‘e göre CME’deki açık pozisyon ve vadeli işlem sözleşmelerinin sayısı 80596 BTC ve bu küresel açık pozisyonların %70’ini oluşturuyor.

Lunde’ye göre bu yüksek prim daha fazla tüccarın piyasaya dönmesine neden olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları