Altcoin

Baby Musk (BABYMUSK) Dolandırıcıları Bu Kez Bu Altcoini Kullanarak Kurban Arıyor!

Geçtiğimiz aylarda dolandırıcılık olduğu ortaya çıkan Baby Musk'ın geliştiricileri yeniden aktif hale geldi.

Geçtiğimiz ay büyük çaplı bir “rug pull” dolandırıcılığı yaşanmıştı. Baby Musk (BABYMUSK) isimli meme coin Dogecoin ve Shiba Inu yatırımcılarını kendisine çekmeye çalışmıştı.

Söz konusu dolandırıcılık projesi kısa bir süre içerisinde milyonlarca dolar toplamış ve geliştiricileri tüm paralar ile beraber kayıplara karışmıştı. Görünüşe göre aynı ekip yeniden masum yatırımcıları dolandırma planlarına başladı.

Baby Musk (BABYMUSK) altcoinin geliştiricilerin gerçekleştirdiği rug pull’ın ardından fiyat zaman grafiği.

“Baby Musk Ekibi Bu Kez de Big Coin (BIG) İsimli Altcoinin Reklamını Yapıyor”

Kullanıcılar tarafından aktarılan bilgilere göre daha önce Baby Musk airdrop’una katılan kişiler projeye ait bir Telegram grubuna alınmıştı.

Baby Musk geliştiricileri ortadan kaybolsa da bu Telegram grubu varlığını sürdürdü. Kısa bir süre önce ise bu Telegram grubunun ismi birden bire “Big Coin Tartışma” olarak değiştirildi.

Bu bilgiler ile Baby Musk rug pull’unun arkasındaki ekibin yeniden dolandırıcılık faaliyetlerine başladığını söylemek mümkün olabilir.

Ekip bu sefer Big Coin (BIG) adlı bir kripto paranın reklamını yapıyor. Projenin web sitesinde büyük vaatler veriliyor ve bu projenin “bir sonraki büyük olay” olacağı iddia ediliyor.

Hatta web sitesinde herkesin rug pull ve diğer dolandırıcılık tiplerinden artık bıktığını belirterek masum yatırımcılar ile adeta dalga geçiliyor.

Bununla birlikte bu altcoinin %100 olarak bir rug pull ya da honeypot dolandırıcılığı olduğunu söylemek tabii ki mümkün değil ancak yatırımcıların bu konuda dikkatli olması gerekiyor.

Özellikle Binance Smart Chain (BSC) üzerinde dolandırıcılık projelerinin sıklığı dikkat çekiyor. Big Coin isimli kripto para da BSC üzerinde çalışıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu