Kripto Para

Bahreyn Kripto Para Düzenlemelerine Sahip Olabilir

Bahreyn hükümetinin kripto para düzenlemeleri konusunda bazı çalışmalar yapabilecek olduğu iddia edildi. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin gelecekte olası sorunlara sebep olabilecek olduğunu düşünen Bahreyn yönetimi, kripto paraların düzenlenmesinden yana ve bu düzenlemelerin bir süre sonra yapılmasını istiyor. Bahreynli yetkililerin kripto para düzenlemeleri hakkında yapacak oldukları çalışmalar henüz bilinmiyor ve ülkede yasal olarak kripto para birimlerinin ne kadar süre sonra düzenlenece olduğuna ait herhangi bir bilgi yok. Bir zamanlar çok büyük ve gelişme aşamasında olan yüksek ekonomiye sahip olan Bahreyn, artık bu gücü diğer bölge ülkelerine kaptırdı ve bunu kolay kolay geri alması mümkün değil. Zenginlerin akın ettiği ve zenginlerin çok fazla tercih ettiği ülkelerden olan Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri, bölgede artık Bahreyn’i geçtiler.

Bahreyn, ekonomisi hala düzgün olmasına rağmen üretimsel olarak sorunlar yaşıyor ve kısıtlı üretim ve çevre ülkelerden vatandaşlık alan Arapların sayısının artması nedeniyle zor günler geçirmesi gelecekte mümkün görülüyor.

Ülke, kripto para birimlerini düzenlemek için ise ısrarcı davranması ve bölge ülkelerine göre çok daha hızlı adım atma isteğinin arkasında yatan belirli nedenler bulunuyor. Bahreyn’i gelecekte kripto para düzenemeleri yapılmış bir ülke olarak görebilecek olan zenginlerin bu ülkede kripto para sahibi olmaya başlaması ve kripto para sahibi olduktan sonra yatırımlarını da Bahreyn’de yapabilecek oldukları tahmin ediliyor.

Henüz yasal olarak sınırlı sayıda düzenlemeye sahip olan ve kripto paraları direkt olarak düzenlemeyen Bahreyn, yatırımcıların gözdesi olmak isterken, bunu yapıp yapamayacak olduğu hakkında ise merak hakim. Yatırımcıların Bahreyn’i tercih etmesi için kripto paraların çok iyi düzenlenmesi ve çok iyi yasal kararlar alınması şart.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu