coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBalina Aktivitesi Bitcoin'deki Son Yükselişi Destekledi! 45 Bin Dolar Direncine Gelindi!

Balina Aktivitesi Bitcoin’deki Son Yükselişi Destekledi! 45 Bin Dolar Direncine Gelindi!

Dün akşam saatlerinde Bitcoin'in (BTC) fiyatı 44.500 doları aşarak kripto para piyasasında önemli bir canlanmaya neden oldu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, 45.000 dolar fiyat etiketine yaklaştıkça yeniden manşetlere çıkıyor. Dijital para biriminin fiyatı 44.500 doları aşarak kripto para piyasasında önemli bir canlanmaya işaret etti.

Bitcoin 45.000 Doları Zorluyor

Bu son fiyat artışı, piyasa dinamiklerini önemli ölçüde etkileyen Bitcoin balinalarının kayda değer faaliyetlerine bağlanıyor.

SpotOnChain’e göre, iki yeni balina, fiyat 43.107 dolar seviyesindeyken Binance’ten yaklaşık 100 milyon dolar değerinde toplam 2.320,2 BTC çekti. Bu para çekme işlemi, piyasada fiyat dalgalanması yaşanmadan kısa bir süre önce gerçekleşti.

Bu hareket, %3,49’luk bir kazanca işaret eden 3,49 milyon dolarlık tahmini bir kârla sonuçlandı ve bu büyük ölçekli yatırımcıların piyasa üzerindeki etkisini daha da vurguladı.

Piyasadaki mevcut iyimserliğe rağmen Bitcoin’in görünümü, özellikle de Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen yarılanma olayıyla birlikte belirsizliğini koruyor.

Son veriler madencilerin elinde tuttuğu Bitcoin miktarında bir düşüş olduğunu gösteriyor ki bu da Bitcoin’in fiyatı için potansiyel bir ters rüzgar sinyali.

İlgili Haber  JPMorgan'ın Raporuna Göre Şirketler Arası Bitcoin ETF Rekabeti Kızışıyor! Grayscale, BlackRock ve Fidelity'nin Gerisine Düştü!

2024’ün başından bu yana madenci rezervleri 8.400 token azalarak en son Haziran 2021’de görülen seviyelere geriledi.

Madencilik ödüllerinde beklenen düşüş öncesinde bilançoları güçlendirmeyi ve büyümeyi finanse etmeyi amaçlayan bu satış, madencilerin şu anda karşı karşıya olduğu zorlukların altını çiziyor.

Bitcoin dalgalı yolculuğuna devam ederken, piyasa katılımcıları kripto para ortamının hızla değişebileceğinin farkında olarak bu gelişmeleri yakından takip ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları