AnalizBitcoinHaberler

Balinalar Hareketlendi! Yüz Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Aktarımları Neyi İfade Ediyor!

Son saatlerde borsalara ciddi miktarda BTC aktarımı yapılıyor.

Yeni haftaya ciddi bir gerilemeyle başlayan kripto paralar adeta yatırımcılarını perişan etti. Aralık 2020’den beri en düşük seviyesini gören Bitcoin, 24.000 dolar seviyelerine kadar geri çekildi.

En büyük altcoin olan Ethereum ise 1200 dolar seviyelerine kadar gerileyerek adeta piyasadaki düşüşün liderliğini sürdürüyor.

İlgili Haber
Beklenen Celsius Fırtınası Resmen Koptu: Bütün İşlemler Durduruldu, Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüşe Geçti!

Borsalara Bitcoin Akın Ediyor!

Piyasalardaki ciddi gerileme ile beraber borsalara aktarılan Bitcoin miktarlarında da inanılmaz bir yükseliş oldu.

Son saatlerde Xapo gibi soğuk cüzdanlardan sıcak borsalara aktarılan tek seferdeki 10.000 BTC’lik aktarımlar, yatırımcıları daha da tedirgin ediyor.

Özellikle borsalarda satılmak üzere hazır olan BTC arzı ne kadar az olursa fiyattaki düşüş riskinin de o kadar az olacağı biliniyor. Tam tersi durumda ise piyasada bir satış baskısı oluşabileceği düşünülüyor.

Glassnode verileri 10 dakikalık periyotta incelendiğinde de son düşüşten sonra kripto para borsalarına satılmak üzere aktarılan Bitcoin miktarında ciddi bir artış olduğu görülüyor.

Sarı: Borsalara aktarılan Bitcoin miktarı – Siyah: Bitcoin fiyatı

Hal böyleyken önümüzdeki saatlerde daha derin düşüşlerin yaşanabileceği tahmin ediliyor.

Kurumsallar Zararda!

Kurumsal ve büyük yatırımcı kanadına bakıldığında da herkesin ciddi bir şekilde zararda olduğu görülüyor. Öyle ki elinde 129 binden fazla Bitcoin olan Microstrategy an itibarı ile yüzde 20’den fazla zararda. (yaklaşık 1 milyar dolar)

Yine Bitcoin’i yasal para yapmasıyla bilinen ve 2301 adet BTC’ye sahip El Salvador ise an itibarı ile yaklaşık yüzde 50 zararda.

Grafikteki En Önemli Seviye

Bitcoin grafiğine bakıldığında en önemli seviyenin birçok zamandır söylediğimiz haftalık MA200 (Yaklaşık 22.000 dolar seviyeleri) olduğu görülüyor. Bilindiği gibi daha önceki ayı piyasalarında bu seviye görülmeden bir yükseliş yaşanmamıştı.

Bitcoin Haftalık MA200

Bu aşamada dip seviyeyi kestirmek imkansız olsa da MA 200’ün de kaybedilmesiyle 18.000 dolar seviyelerine kadar düşüş görülebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu