Kripto HaberleriEthereumBalinalar Piyasadan Ethereum Toplamaya Devam Ediyor! Veriler Ne Anlatıyor?

Balinalar Piyasadan Ethereum Toplamaya Devam Ediyor! Veriler Ne Anlatıyor?

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

On-chain veri sağlayıcısı Santiment attığı Tweet’inde, geçtiğimiz yıldan bu yana en büyük on Ethereum balinasının cüzdanlarındaki ETH miktarını arttırdığını ve dünyanın en büyük altcoininin sirkülasyonda olan miktarının %23.7’sine sahip olduklarını bildirdi.

Balinalar Tüm Ethereum Arzının Yüzde 23.7’sine Sahip

Geçtiğimiz yılın Mart ayına göre Ethereum balinaları, ETH’nin sirkülasyonda bulunan miktarı içerisinde sahip oldukları oranı %4.3 arttırdılar.

Mevcut durumda toplam ETH arzının %23.7’sine sahip olan balinalar, bu oran ile Ocak ayında gözlenen son beş yılın en yüksek seviyesine son derece yakın seyrediyorlar.

Bir diğer kripto para veri sağlayıcısı Glassnode ise attığı Tweet’inde birkaç gün önce kripto para borsalarından 1.4 milyar dolar gibi oldukça yüklü miktarda ETH çekildiğini bildirdi.

Buna karşın aynı gün 739.7 milyon dolarlık da borsalara giriş yaşanmıştı. Yani 25 Mart tarihinde kripto para borsalarından 628.1 milyon dolarlık net ETH çıkışı gerçekleşti.

Kripto Para Borsalarından Bitcoin ve Ethereum Çıkışı Sürüyor

Veri sağlayıcısı Glassnode, borsalardan bugün yaşanan Bitcoin, Ethereum ve Tether giriş çıkış verilerini de paylaştı.

Verilere göre kripto para borsalarından 639 milyon dolarlık Bitcoin çıkışı, 499 milyon dolarlık da Bitcoin girişi gerçekleşti. BTC için net oran 140 milyon dolarlık net borsa çıkışı oldu.

ETH’ye baktığımızda ise bugün 288 milyon dolarlık ETH tokeninin borsalardan çıktığını, 250 milyon dolarlık ETH tokeninin ise borsalara aktarıldığını görüyoruz. ETH de net olarak 38 milyon dolarlık bir borsa çıkışı yaşadı.

Tether tarafında ise BTC ve ETH’nin aksine borsalara aktarılan token miktarının borsalardan çekilenden fazla olduğu kaydedildi. Borsalara net 92.8 milyon dolarlık USDT girişi gerçekleşti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları