AltcoinAnaliz

Balinaların Hedefindeki Bu Altcoinde Volatilite Hat Safhada – DNT’de Yüzde 200’e Varan Hareketlilik!

Balinalar, Distrct0x (DNT) üzerinde oldukça büyük hareketlere neden oluyor. Önemli seviyeleri sizin için derledik...

Kripto para piyasasında Binance’e girmesiyle birlikte can bulan District0x (DNT), son iki günde %240’a yakın bir harekette bulundu. Dün twitch üzerinden gerçekleşen Dapp tanıtım etkinliği dışında herhangi bir planlanmış aksiyonu olmayan DNT’nin balinaların etkisi altında olduğu düşünülüyor.

Son 24 saat içerisinde bir anda %137 artış yaşayan DNT, Binance’de en çok yükselenler arasına girerek birçok yatırımcının ilgisini çekti. Ardından %52’lik düşüş ve bugün de %51’lik yükselişle ortalığı karıştıran DNT, yayın saati itibariyle 0.055 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Yükselen ürünlere yatırım yapmak çok risklidir. Bu ürünlerde volatilite çok yüksek olduğu için destek ve direnç noktaları çoğu zaman çalışmayabilir. Bu sebeple mutlaka stop limit emirlerini kullanmak ve dikkatli olmak gerekiyor.

Şimdi hep beraber DNT’nin önemli seviyelerine bir göz atalım…

4 Saatlik Grafikte DNT

DNT’yi bu grafikte değerlendirdiğimizde 0.0595 dolar direncinden fiyatın satış tepkisi yediği görülüyor. Ayrıca üstteki 0.062, 0.0645, 0.0668 ve 0.07 dirençlerine iğneler attığı görülen DNT, içinde bulunduğu volatil durum nedeniyle oldukça tehlikelidir. Ancak hızlı ve çok kazanç elde etmek isteyen birçok yatırımcı bu coine akın ediyor.

Fiyatın içinde bulunduğu 4 saatlik mumu 0.0566 dolar altında kapatması halinde fiyatın önce 0.054 doları daha sonra ise 0.050 – 0.0504 dolarlık alanı denediği görülebilir.

District0X (DNT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Destek Altına Sarkıyor

Saatlik grafikte DNT için yükselişin başlangıcından en yüksek noktasına Fibonacci düzeltmesi uygulandığında fiyatın önemli bir destek alanı altına sarktığı görülüyor. Fiyatta gün içerisinde yaşanan yükselişlerin ilk etapta 0.057 – 0.059 alanının geçilmesini sağladığı görülüyor. Ancak sonrasında 0.06528 dolar direncine takılan fiyat, an itibariyle daha önce üzerine çıkmış olduğu alanın birkaç denemesinin ardından altına sarkıyor. Bu alanı kaybetmemesi ve güç alması halinde fiyatın tekrardan üstteki direnci denemeye çalıştığını görebiliriz.

District0X (DNT) Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Alçalan Kama Formasyonu!

Son olarak kısa zaman dilimi olan 15 dakikalık grafiği incelediğimizde fiyatın 0.0642 – 0.0668 dolarlık yatay direnç alanından reddedildiği görülüyor. Ayrıca fiyat mumları, alçalan kama oluşturuyor. Bu durum sonucunda fiyatın yukarı yönlü hareket etmesi beklenebilir. Bu yukarı yönlü hareket sırasında hedef 0.080 dolar seviyesi olarak düşünülüyor.

District0X (DNT) 15 Dakikalık Grafik – Kaynak: Tradingview

“Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu