Kripto HaberleriHaberlerBancor Kurucu Ortağından Açıklama

Bancor Kurucu Ortağından Açıklama

Takip et

Merkezi olmayan likidite ağı Bancor, ikinci önemli bir zincir teknolojisi platformunu kendilerine entegre etmek için çalışmalar düzenliyor ve bu konuda ilerlemişe benziyor.

Gelecek çeyrekte Blockchain teknolojisi hakkında daha hızlı adımlar atabilecek olduklarını açıkladı ve bu sene içerisinde zincir teknolojisi ile ilgili atacak oldukları adımları daha fazla hızlandırmak zorunda olduklarını ifade etti.

Bancor, “kripto paraların geliştiği” her blok zinciri ile bütünleşmeyi amaçlamakta olduklarını açıkladı. Benartzi daha sonra hangi blok zincirlerini eklemeyi planladıklarını açıklamayı ise reddederek bu konuda açıklama yapmasının mümkün olmadığını açıkladı.

Proje, likidite sorununu akıllı sözleşme bazlı çözümleriyle  çözmek isteyen Bancor bu konuyu araştırıyor. Kar amacı gütmeyen bir proje olduğu için, listeleme ücretlerini, işlem ücretlerini almıyor.

Benartzi, “[kripto para borsaları], yalnızca en iyilerle ve en çok parası olanlarla kuruluyorlar. Kripto para borsalarının sürekli olarak yeniden gündeme geliyor olması ve sektörü bünyesinde barındırmaları inovasyon sorunlarını çözmeye yetmiyor. Kripto para borsalarının bazı inovasyon sorunlarını derhal çözmesi gerek ” dedi. “Bu, muazzam miktarda inovasyonun gelebileceği bir ortamda henüz inovasyonlar doğru olarak uygulanmıyor.” ifadelerini kullandı.

Genellikle bir borsada işlem görmenin maliyeti birkaç bin ABD dolarından altı haneli rakam arasında değişebilir. Bununla birlikte, bazıları, Binance gibi, bazı durumlarda bir projeyi ücretsiz olarak listeleyebileceklerini iddia eder, ancak listelediklerinde ise çok katıdırlar ve standartlarına uymayı bırakırlarsa projeleri hızlı bir şekilde kaldırdıkları bilinmektedir. Bu konuda daha önce birkaç örnek olmuştu.

Borsalar inovasyonlara uymalı

“Biz sadece borsaları bozmakla kalmıyoruz, aynı zamanda borsa işleminin yapıldığı tüm metodolojiyi de bozuyoruz” dedi Bancor yöneticisi. Borsaların çalışma şekliyle ilgili sahte hacimlerfiyat manipülasyonu, fiyat tahsili, parçalanmış likidite gibi birçok sorun olduğuna dikkat çekti. Fiyatın her an değişebilecek olması, ani yükselmeler ve düşüşler, pompalar ve geri çekilmeler ve diğerleri kripto para borsalarına bazı zorluklar yaratabiliyor.

Sadece bu mekanizmaya ihtiyaç duymakla kalmıyor, aynı zamanda eşleşen bir alıcı ve satıcı hizmetini kolaylaştırmak için kripto takası veya düzenli takas da olsa kimseye komisyon ya da ücret ödememiz gerekmiyor. Akıllı sözleşme, hepsini çok verimli, çok güvenilir, çok güvenli bir şekilde yapabilir. Ve sonra sözleşmemizin ücret almasına gerek olmaması harika!

 

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları