Kripto HaberleriBitcoinBank of America: "Bitcoin ve Bu İki Altcoinde Boğa Sinyali Var!"

Bank of America: “Bitcoin ve Bu İki Altcoinde Boğa Sinyali Var!”

Takip et

ABD’li bankacılık devi Bank of AmericaKüresel Kripto Para Birimleri ve Dijital Varlıklar” raporunun Temmuz sayısını yayınladı.

Borsalardaki kripto para çıkışlarındaki artışı ve stablecoinlerin borsalara girişindeki artışı yorumlayan banka, bu durumların Bitcoin (BTC) başta olmak üzere kripto para piyasasında yükseliş momentumuna işaret ettiğini söyledi.

BoF ayrıca piyasadaki satış baskısının arttığını, satışların artık satın almaya döndüğüne vurgu yaptı.

Yatırımcıların piyasa duyarlığında değişiklik olabileceğini belirten banka, duyarlılıktaki bu değişikliği Temmuz ayında kripto piyasasında yaşanan artışa bağlıyor.

Raporda bununla ilgili şu ifadeler kullanıldı:

“Risk varlıkları yükseldikçe yatırımcılar piyasaya girmeye başlıyor. Sıkı arz ve sürekli döviz net çıkışları, yatırımcıların HODL’ye devam ettiğini gösteriyor.”

Son zamanlarda kripto piyasasındaki yükselişin FED‘in en büyük faiz artış kararından ve yüksek TÜFE rakamlarından sonra gelmesinin dikkat çekici olduğuna vurgu yapan BoF, yaşanan küresel olumsuzluklara rağmen yatırımcıların bu duruma alıştıklarını söyledi.

BoF, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve FTX’in tokeni FTT’nin 4 haftalık süreçte kripto para borsalarından kişisel cüzdanlara çekildiğini belirterek bu durumun genellikle yükseliş sinyali olarak anlaşıldığını belirtti.

Son olarak Bitcoin veya Ethereum gibi volatil kripto paraların borsalara girişlerinin aksine, stablecoinlerin borsalara yoğun girişi yükseliş anlamına geleceğini belirten Bank of America, “istikrarlı ve dolara sabitlenmiş olan stablecoinlerin borsaya girişi yatırımcıların satın almak için piyasaya girdiğini gösterir.” dedi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları