BitcoinHaberler

Bank of America Bitcoin’i Stabil Olmamakla Eleştirdi

"Yatırımcılar enflasyondan korunmak ve portföylerini çeşitlendirmek için Bitcoin alıyorlar!"

Bankacılık ve finansal hizmetler alanında işlem yürüten çok uluslu şirket Bank of America, yeni Bitcoin (BTC) raporuyla dikkat çekti. Şirket analistlerinin hazırlamış olduğu yeni raporda Bitcoin için “yüksek oranda volatil” yorumu yapıldı.

Bilindiği gibi Bitcoin, birçok analist ve trader tarafından “dijital altın” olarak nitelendiriliyor ve lider kripto para birimi kriz anlarında güvenli bir liman olarak görülüyor. Ne var ki bu tür nitelendirmeler Bank of America için Bitcoin’e güvenme konusunda yeterince sağlam veriler sunmuyor. Çünkü şirket yetkililerine göre ünlü kripto değerin olumsuz yanları olumlu taraflarına ağır basıyor.

Öte yandan BTC fiyatlarındaki yükselişlerin tamamen yatırımcıların talepleriyle doğru orantılı olduğunu belirten yetkililer, BTC fiyatlarının “stabil” olmadığını ifade ediyorlar.

Ancak son zamanda bankaların kripto para sektörünün büyüklüğünü kabul etmeye başladığı görülüyor. Bu durumda birçok banka, sektöre adapte olmaya çalışırken bir diğer kısım ise sektörün yayılmasını engellemek için olumsuz açıklamalar yapmaya devam ediyor.

İlgili Haber
Dev Banka Morgan Stanley Bitcoin (BTC) Fonu Başlatacak! "Yatırım Yapılabilir Bir Varlık"
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu