Bitcoin

Bank of America’dan Bitcoin (BTC) Açıklaması: El Salvador’un Stratejisini Yorumladılar

Bank of America, El Salvador'un Bitcoin stratejisinin 4 olası faydasına değindi.

ABD’nin en büyük ve köklü bankalarından birisi olan Bank of America, kısa süre önce lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador’un stratejisini ele aldı.

El Salvador’un lider kripto para birimi Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesi IMF başta olmak üzere birçok kurum ve kuruluşun tepkisini çekerken bunun Bank of America tarafından o kadar kötü yorumlanmadığı görülüyor.

El Salvador’un BTC Hamlesi İle İlgili Uzman Yorumu

Geçtiğimiz haftanın sonlarında yayınlanan bir raporda, Bank of America analistlerinin söz konusu kararın 4 olumlu yanını kaleme aldığı görülüyor.

Bank of America analistlerine göre bu karar ülkenin havale gelirlerini arttırabilir, finansal dijitalleşmeyi sürdürebilir, tüketicilere çok daha fazla seçenek verebilir ve ülkeyi Amerikalı şirketler ile Bitcoin madencilik devlerinin ilgisine sunabilir.

Bank of America, havale işlemlerinin El Salvador’un GSYİH’inin %24’ünü oluşturduğunu vurguladı ve bunun büyük bir kısmının işlem ücretlerine gittiğini ifade etti.

BTC ile bunların yapılması ise vatandaşların paralarının cebinde kalmasını ve çok daha hızlı işlem yapılmasını sağlayacaktır.

Bank of America’nın raporunda şu ifadelere yer verilmiş durumda:

Havaleler için Bitcoin kullanmak geleneksel havale kanallarına kıyasla işlem ücretlerini azaltabilir. Bitcoin’in sınır ötesi ödemeler için aracı olarak kullanılması ve ABD dolarının gönderici tarafından BTC’ye, daha sonra da ABD dolarına çevrilmesi fikri oldukça parlak.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu