BitcoinHaberler

Bank of America’nın Bitcoin Hamlesi Fiyatı Ateşledi!

Kurumsal yatırımcıların talebi bankaları bu alana yönlendiriyor.

Bitcoin fiyatı düşmesine ve 1 yıllık bir ayı piyasasına girmek üzere olduğumuza ilişkin oldukça sık yorumlar yapılmasına rağmen kurumsal yatırımcı talebinin sıcak olduğunu aktarmıştık.

Son günlerde kurumsal yatırımcı kanadından gelen pozitif haberler bu ilgiyi doğrular nitelikte. Coindesk’in kaynağını açıklamadığı haberine göre ABD’nin en büyük bankalarından birisi olan Bank Of America’da bazı müşterilerine Bitcoin vadeli işlem ticareti sunmaya başlıyor.

Haberde iki kaynağa atıf yapılıyor. Bu kaynaklardan birisine göre Bank Of America hali hazırda bazı müşterilerine Bitcoin ticareti imkanı sunuyor.

Bank Of America konuya ilişkin açıklama yapmazken, bankanın Bitcoin ticareti için CME borsası ile işbirliği yapacağı ifade ediliyor.

2021 yılı Bitcoin’de kurumsal yatırımcı talebinin patlama yaptığı bir yıl oldu. Bitcoin ve kripto paralar konusunda her zaman çekimser davranan ABD’li dev bankalar buradaki pastadan paylarına düşeni almak için yatırımcılarına Bitcoin ticareti imkanı sunmaya başladı. BNY Mellon, JP Morgan ve Goldman Sachs’tan sonra Bank of America da sektöre tam anlamıyla girmiş oldu.

Bankanın bu konuda bir araştırma ekibi kurduğunu 8 Temmuz’da aktarmıştık.

İlgili Haber
Bank Of America'dan Bitcoin ve Kripto Para Hamlesi!

Haberin duyulmasının ardından Bitcoin yeniden 32.000$ sınırına dayandı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu