BitcoinHaberler

Banka Bitcoin’den 320 Bin Dolar Kazanan Öğretmene Ödeme Yapmayı Reddediyor!

Banka emekli öğretmenin malvarlığına el koydu.

Vaktinde yapılan kripto para yatırımları, yatırımcılarına hayal edemeyecekleri kazançlar sağlayabiliyor. İsrailli emekli öğretmenin yıllar önce yaptığı Bitcoin yatırımı da kendisini milyoner yaptı.

İsrailli öğretmen Esther Freeman, 8 yıl önce 3.000 $’lık Bitcoin yatırımı yaparak kripto para piyasasına girmeye karar verdi.

Yıllar sonra Bitcoin’e yaptığı yatırım 324.000 $’a ulaştıktan sonra parasını çekmek istedi. Ancak ülkenin en büyük bankalarından olan Hapoalim Bank yıllar önce yatırılan ve kripto para platformundan aktarılan tutarı nakit olarak yatırmayı reddetti.

Banka aktarılan paranın ilk yatırım kaynağının belirlenemediğini, yasadışı finansal operasyonlarla bir bağlantısı olabileceği gerekçesi ile kabul etmediğini açıkladı.

Esther Freeman 69 yaşında olmasına rağmen ruhunun genç olduğunu ve genç akrabalarının kripto yatırım kararını almasında etkili olduğunu söyleyerek devam etti:

“Oğlumu ve yeğenlerimi dinledim. Konuyla ilgili hiçbir bilgim olmadan ve sıradan bir vatandaşın gerçek masumiyeti içinde kripto yatırımı yapacağımı söyledim. 3.000 $’ın 324.000 $ olacağını hiç düşünmemiştim.”

İsrailli kadın Hapoalim Bank’ın yıllardır müşterisi olduğunu ve bu paraya ihtiyacı olduğunu söyleyerek bankaya dava açtı.

“Hapoalim Bank’dan başka hiçbir yerde param yok. Banka hesap hareketlerimi görüyor. Kara para aklamadığımı veya banka dışında iş yapmadığımı biliyor. Emekliyim. Dört çocuğumun da banka hesabı var. Çocuklarımdan birinin bir daire almasına yardım etmek için bu paraya ihtiyacım var.”

Freeman’ın avukatı Shaul Zioni ise konuyla ilgili müvekkili Freeman’ın yıllar içinde aldığı Bitcoin’i başka herhangi bir işlem yapılmayan çeşitli dijital cüzdanlarda sakladığını belirtti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
mnbvb13

Bankadan faizi ile alır…


Başa dön tuşu