Ana SayfaBorsaBankacılık Devi JPMorgan, Coinbase ve Robinhood Hakkında Uyardı!

Bankacılık Devi JPMorgan, Coinbase ve Robinhood Hakkında Uyardı!

Takip et

JPMorgan (JPM) Pazartesi günü müşterilerine gönderdiği bir notta, kripto para borsası Coinbase ve aracılık platformu Robinhood Markets hissedarlarının, çalışan tazminat planlarına dahil edilen kısıtlı hisse priminden kaynaklanan yüksek hisse seyreltme riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi.

Coinbase ve Robinhood Yüksek Hisse Seyreltmesi Riskiyle Karşı Karşıya

Bankaya göre her iki hisse senedinin de küresel kripto ve hisse senedi piyasası düşüşleri sırasında zarar gördüğü göz önüne alındığında, seyreltme hissedarlar için olumsuz bir zamanda gelebilir. Coinbase ve Robinhood hisseleri bugüne kadar sırasıyla yaklaşık %73 ve %51 değer kaybetti.

JPMorgan hisse senedi araştırma analisti Kenneth Worthington müşterilere gönderdiği bir notta, “Coinbase ve Robinhood, teknoloji şirketi emsalleri gibi, şirket çalışanlarına önemli miktarda öz sermaye ihraç ederek şirketlerin nakit tazminatını daha düşük tutarken çalışanları hem cezbetmesine hem de teşvik etmesine olanak tanıyor” dedi.

İlgili Haber
JPMorgan Yöneticisi Bu Kripto Para Şirketine COO Olarak Atandı!

Hisse fiyatlarındaki keskin düşüş göz önüne alındığında JPMorgan, Coinbase ve Robinhood’un kısıtlı hisse primleri aracılığıyla çalışanlara verilen özkaynakları azaltmasını bekliyor, ancak yine de “kısıtlı hisse primin ihracından kaynaklanan hisse değer kaybının önümüzdeki yıllarda yıllık %7 gibi önemli bir hıza ulaşmasını” bekliyor.

Banka, bu %7’lik hızın beş yıl boyunca devam etmesi halinde, şirketlerin her birinin mevcut hissedarlara olan değerini %30 oranında azaltabileceğini tahmin ediyor.

Kripto ve hisse senedi piyasaları baskı altında kalmaya devam ederken, birçok kamu ve özel şirket maliyet kontrol çalışmalarını sürdürüyor. Haziran ayında Coinbase yaklaşık 1.100 çalışanını işten çıkardığını açıklarken, Robinhood Nisan ayında tam zamanlı işgücünün yaklaşık %9’unu işten çıkardığını söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları