Kripto Para Madenciliği

Bazı Çinli Madenciler: Zarar Etmedik, Corona Virüsü Bizi Etkilemiyor

Çin'de bazı madencilerin bugün yeniden cihazları çalıştırdıkları haberleri gelirken, bir yandan ise bazı madencilerin corona virüsünden hiç etkilenmediklerini açıklamaları akıllarda soru işareti yarattı.

Çin’in başkenti anakara Pekin’in son dönemde kripto para birimi madencilerine uyguladığı baskıcı politikada düşük yaşanırken, Çinliler son dönemde kripto paralardan dolayı çok büyük kayıplarla karşı karşıya kalmıştılar. Bitcoin madencileri özellikle yaşanan düşüşlerden büyük oranda etkilendiklerini belirtirken, ETH ve diğer altcoin madencileri de düşüşlerden yakından etkilenmişlerdi.

Liu Wu isimli Çinli ve İran’da yaşadığı iddia edilen bir madenci ise corona virüsünün kendisini asla etkilemediğini ve kazançlarının kayba dönüşmediğini iddia etti. Cihazlarını corona virüsü etkisi sırasında açık tutmaya devam ettiklerini ve kayıplarının olmadığından söz eden madencilerinin sözleri bir grup madencinin ise tepkisini çekti.

İran’da madencilikten kazançların düşmediğini belirten madencinin Çin hakkında bilgisinin olup olmadığı ise tartışma konusu. Ancak Çin’de madencilik gelirlerinde düşüş olduğunu dile getiren madencilerin sayısı son derece çok.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu