Kripto Para Madenciliği

Bazı Çinli Madenciler: Zarar Etmedik, Corona Virüsü Bizi Etkilemiyor

Çin'de bazı madencilerin bugün yeniden cihazları çalıştırdıkları haberleri gelirken, bir yandan ise bazı madencilerin corona virüsünden hiç etkilenmediklerini açıklamaları akıllarda soru işareti yarattı.

Nexo

Çin’in başkenti anakara Pekin’in son dönemde kripto para birimi madencilerine uyguladığı baskıcı politikada düşük yaşanırken, Çinliler son dönemde kripto paralardan dolayı çok büyük kayıplarla karşı karşıya kalmıştılar. Bitcoin madencileri özellikle yaşanan düşüşlerden büyük oranda etkilendiklerini belirtirken, ETH ve diğer altcoin madencileri de düşüşlerden yakından etkilenmişlerdi.

Liu Wu isimli Çinli ve İran’da yaşadığı iddia edilen bir madenci ise corona virüsünün kendisini asla etkilemediğini ve kazançlarının kayba dönüşmediğini iddia etti. Cihazlarını corona virüsü etkisi sırasında açık tutmaya devam ettiklerini ve kayıplarının olmadığından söz eden madencilerinin sözleri bir grup madencinin ise tepkisini çekti.

İran’da madencilikten kazançların düşmediğini belirten madencinin Çin hakkında bilgisinin olup olmadığı ise tartışma konusu. Ancak Çin’de madencilik gelirlerinde düşüş olduğunu dile getiren madencilerin sayısı son derece çok.

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı