Haberler

Venezuela’dan Herkese Petro!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülke vatandaşlarının hepsinin yılbaşı hediyesi olarak 0.50 Petro yani 30 dolar kadar bir para alacaklarını açıkladı.

Petro uygulamasında kayıtları bulunan herkese (Venezuela vatandaşı şartı var) 0.50 Petro verileceği ve 30 dolara denk olan bu yılbaşı hediyesinin devlet tarafından verilecek olduğu açıklandı. Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun bu kararla birlikte kripto para birimlerine insanları daha fazla alıştırmak ve kripto paraların kullanım kolaylığını gösterebilmek olduğu iddia edilse de ülkede yaşanan ekonomik kriz vatandaşların devlete ait Dash kopyası olduğu iddia edilen Petro’ya güvenmelerini engellemekte.

Venezuela yöneticileri kripto para ile ilgili farklı adımlar atmayı sürmekte kararlı olsa da ülke ekonomisinin Petro veya başka bir kripto para birimi ile kurtarılması veya en ufak bir iyileşme göstermesi mümkün değil. En azından ABD yaptırımları devam ettiği sürece ülke ekonomisi git gide daha kötü hale gelmeye devam edebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu