blank
BitcoinHaberler

Beklenen Bitcoin ETF’si Geliyor Mu?

Brezilyalı fon yöneticisi dünyanın İlk Bitcoin ETF’sine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Yıllardır beklenmekte olan Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) sonunda geliyor! Şu ana dek SEC tarafından onaylanmış bir ETF başvurusu yoktu. Ancak Brezilyalı fon yönetim firması Hashdex, Nasdaq’la giriştiği ortak projeyle dünyanın regüle edilmiş ilk Bitcoin ETF’sini bu senenin bitiminde başlatmaya hazırlanıyor.

18 Eylül’de yapılan anlaşmayla onaylanan söz konusu karar Hashdex-Nasdaq Kripto Endeksi’nin girişimi neticesinde kurumsal yatırımcıları piyasaya dahil etmek ve böylece sektöre para sürmek için duyulan ihtiyacı karşılama noktasında önemli bir adım olacak.

Sektörün önde gelen birçok ismi gibi Goldman Sachs eski CEO’su Raoul Pal de ilgili adımın kripto piyasasına milyarlarca dolar para aktarımı sağlayacağını düşünüyor. Öte yandan Hashdex0s İcra Kurulu Başkanı Marcelo Sampaio, ETF’nin kripto piyasasına son derece yararları katkılar sağlayacağını düşünen isimler arasında. Sampaio ayrıca ABD’de söz konusu ETF’nin piyasaya sürülmesi halinde yatırım yapmaya hazır “milyarlarca dolar” olacağını ifade etti.

Bermuda Borsasında (BSX) piyasaya sürülecek olan ETF, BSX’in yaptığı açıklamaya göre “Hashdex Nasdaq Crypto Index ETF” şeklinde isimlendirilecek ve sonuçta piyasaya 3 milyon E Sınıfı hisse çıkarılmış olacak.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Başa dön tuşu