Kripto HaberleriBitcoinBelçikalı Milletvekili Bitcoin'le Maaş Almayı Kabul Ederek Avrupa'da Bir İlke İmza Attı!

Belçikalı Milletvekili Bitcoin’le Maaş Almayı Kabul Ederek Avrupa’da Bir İlke İmza Attı!

Takip et

Belçikalı milletvekili Christophe De Beukelaer, New York Belediye Başkanı Eric Adams’ın ardından Bitcoin’le maaş almayı kabul ederek Avrupa’da bir ilke imza attı!

Birçoklarına göre bu çok da abartılacak bir şey gibi durmuyor ancak bu tür eylemler kripto paraların daha fazla alanda kabul görmesi bakımından son derece önemli.

Bitcoin’de maaş kabul eden ilk Avrupalı siyasetçi olan Beukelaer, ülkenin tanınmış kripto para alım satım platformu Bit4You’yu kullanarak aylık 5.500 avroluk maaşını Bitcoin‘e çevirecek.

Brüksel milletvekilinin söz konusu girişimi Belçika Parlamentosunda büyük yankı uyandırdı. Hümanist Demokratik Merkez (CDH) partisi üyesi olan Beukelaer, bu hareketinin diğer siyasilere de ilham kaynağı olmasını umuyor.

Konuyla ilgili konuşan Beukelaer,

New York Belediye Başkanı Eric Adams, New York’u Bitcoin merkezi yapmak için 3 ay boyunca maaşını Bitcoin olarak aldı. Buna karşılık Brüksel ve Belçika’nın kripto para sektöründe öncü bir rol oynaması için çok geç olmadığını düşünüyorum.

dedi.

Miami Belediye Başkanı Francis X. Suarez de BTC savunuculuğuyla tanınan bir başka popüler siyasetçi.

Şehri bir Bitcoin merkezi haline getirmeyi planlayan Suarez, yalnız kendi maaşı için değil, diğer çalışanlar için de aynı seçenekten yararlanmak adına çalışmalar başlatmış durumda.

Şu ana kadar toplam 7 NFL yıldızı Bitcoin ile ödeme almayı seçti, benzer şekilde Klay Thompson ve Andre Iguodala gibi NBA yıldızları da Bitcoin’le maaş alma konusunda olumlu açıklamalarda bulundular.

Özellikle siyasetçi ve sporcuların bu tür girişimleri Bitcoin’e inancı körüklemesi bakımından son derece önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları