coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBernstein Analistleri Ethereum Spot ETF'leriyle İlgili Görüşlerini İçeren Bir Rapor Yayınladı! İşte...

Bernstein Analistleri Ethereum Spot ETF’leriyle İlgili Görüşlerini İçeren Bir Rapor Yayınladı! İşte Detaylar

Bernstein analistleri yayınladıkları araştırma raporunda Ethereum (ETH) spot borsa yatırım fonlarının (ETF) talep çekmesini bekliyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bernstein tarafından yayınlanan bir araştırma raporuna göre, Ethereum (ETH) spot borsa yatırım fonlarının (ETF) talep çekmesi bekleniyor, ancak Bitcoin (BTC) muadillerine kıyasla daha küçük ölçekte olması muhtemel.

Bernstein Raporuna Göre Ethereum Spot ETF’leri Bitcoin Emsallerine Kıyasla Daha Düşük Talep Görebilir

Rapor, ETH spot ETF’lerinin alım satım için onaylandıktan sonra BTC ETF’leriyle aynı talep kaynaklarına hitap edeceğini ancak aynı hacme ulaşamayacağını vurguluyor.

Analistler Gautam Chhugani ve Mahika Sapra, ETF’de ETH stake etme özelliğinin bulunmamasının spot ETH’ye dönüşümü sınırlayabileceğini belirtti.

Ayrıca, fiyat yakınsamasını beklemek için spot ETF’yi satın almak ve vadeli işlem sözleşmesini aynı anda satmak anlamına gelen baz ticaretinin, ETF piyasasındaki likiditeye katkıda bulunarak zaman içinde ilgi göreceğine dikkat çektiler.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kısa süre önce ihraççıların önemli düzenleyici başvurularını onaylayarak spot eter ETF’lerini ABD’deki yatırımcıların kullanımına sunmaya yaklaştırdı.

İlgili Haber  Trump'ın Kripto Para Dostu Hamlelerine Karşı Mevcut ABD Başkanı Joe Biden'dan Karşı Atak Geldi

Chhugani ve Sapra, “Birincil tokenizasyon platformu olarak ETH, hem stablecoin ödemeleri hem de geleneksel varlıkların ve fonların tokenizasyonu için güçlü bir kullanım alanı oluşturuyor” diye yazdı.

Ethereum ve diğer dijital varlıklar için daha sağlam bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan yazarlar, özellikle Cumhuriyetçilerin kazanma ihtimalinin artması ve Trump’ın kripto yanlısı tutumu nedeniyle bu yılın sonlarında yapılacak ABD seçimlerinde anlatının iyileşebileceğini öne sürüyor.

Bernstein’ın raporu, kripto piyasalarındaki son gerilemelere rağmen, “yapısal benimseme döngüsünün bozulmadan kaldığını” savundu.

Bununla birlikte, Wall Street devi JPMorgan, BTC ETF’lerine kıyasla ETH ETF’lerine yönelik daha düşük talep hissini yineledi.

Geçen ay yayınlanan bir raporda JPMorgan, Bitcoin’in ilk hamle avantajının kripto borsa yatırım fonlarına yönelik genel talebi potansiyel olarak doyurabileceğini kaydetti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları