Kripto HaberleriAnalizBernstein Analistleri, Son Bitcoin (BTC) Rallisinin Asıl Nedenini Açıkladı!

Bernstein Analistleri, Son Bitcoin (BTC) Rallisinin Asıl Nedenini Açıkladı!

Takip et

CNBC’nin haberine göre, Bernstein şirketi tarafından Pazartesi günü yayınlanan bir analizde, kripto piyasasındaki son dalgalanmanın “ortalamaya dönüşle” tetiklendiği belirtiliyor.

Bernstein, Bitcoin Fiyatında Yaşanan Son Yükselişi “Ortalamaya Dönüş” Kavramıyla Açıkladı

Bitcoin kısa süre önce 23.000 dolar seviyesini geri kazanmayı başararak yeni yıla büyük bir patlama ile başladı.

Kripto paralarda ortalamaya dönüş, fiyat ya da hacimdeki büyük dalgalanmaların yükseldikten sonra ortalamaya “geri dönme” eğilimini ifade eden bir kavramdır.

Genellikle kripto para birimleri gibi kalabalık piyasalarda geçici piyasa bozulmalarından kar elde etmek isteyen tüccarlar tarafından kullanılır. Bazı piyasa analistlerine göre, son zamanlarda Bitcoin (BTC) fiyatlarında görülen artışlar kısmen bu olguya bağlanabilir.

Tüm varlıklar çeşitli öngörülemez faktörlere tabi olduğundan, bir varlığın fiyatının ne zaman veya ne kadar geri döneceğini kesin olarak tahmin etmek imkansız olsa da Bernstein, BTC fiyatlarındaki mevcut artışın, yatırımcıların birkaç ay süren nispeten düşük fiyatların ardından daha fazla fiyat artışı beklentisine dayanarak BTC’de geri alım yapmasından kaynaklandığına inanıyor.

İlgili Haber
Bitcoin ve Altcoinlerin Fon Verileri Açıklandı: İşte Piyasa Duyarlılığını Gösteren Veriler!

Raporda, kripto kredi kuruluşu Genesis’in iflas başvurusu ve FTX borsasının patlaması gibi birkaç soruna rağmen, beklenen satış baskısının çoğunun likit olmayan özel kripto yatırımları etrafında dönmesi nedeniyle, likit kripto piyasaları üzerindeki herhangi bir potansiyel baskının ortadan kalktığı belirtildi.

Bernstein, Bitcoin’in başlangıcından bu yana hiçbir zaman iki yıl üst üste negatif getiri yaşamadığının altını çizdi ve mevcut piyasa koşullarında düşüş çağrılarında temkinli olunmasını söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları