Kripto HaberleriAnalizBitcoin ve Altcoinlerin Fon Verileri Açıklandı: İşte Piyasa Duyarlılığını Gösteren Veriler!

Bitcoin ve Altcoinlerin Fon Verileri Açıklandı: İşte Piyasa Duyarlılığını Gösteren Veriler!

Takip et

Önde gelen bir kripto para analiz firması olan CoinShares, Bitcoin ve altcoin fonlarının giriş ve çıkışlarını detaylandıran son raporunu yayınladı.

Rapor, yatırımcıların kutuplaşmasına dikkat çekerken, ABD’deki duyarlılığın düşüş eğiliminde, Avrupa’daki duyarlılığın ise yükseliş eğiliminde olduğunu ortaya koyuyor.

Bitcoin ve Altcoin Fonları Toplam Net 37 Milyon Dolar Giriş Gördü

Rapora göre, dijital varlık yatırım ürünlerine geçen hafta 37 milyon dolar net giriş olurken, bunun büyük bir kısmı (%68) short yatırım ürünlerine girdi. Haftanın alım satım faaliyeti de yüksekti ve 90 günlük ortalama olan 990 milyon ABD dolarının üzerinde, toplam 1.6 milyar ABD doları işlem gördü. İşlemlerin %80’i Bitcoin’e odaklandı.

Kripto para fonlarına haftalık olarak net giriş ve çıkışları gösteren grafik.

Bölgesel olarak rapor, düşüncelerin çok kutuplaşmış olduğunu gösteriyor. Avrupa’da, özellikle Almanya ve İsviçre’de sırasıyla 14 milyon dolar ve 10 milyon dolarlık girişler görüldü. Ancak, Avrupa’daki short yatırım ürünlerinde de çıkışlar görüldü ve bu da olumlu bir hissiyata işaret ediyor. Buna karşılık, Hong Kong’da long yatırım ürünlerinden 11 milyon dolar tutarında çıkış görülürken, ABD’de girişlerin çoğunluğu short-Bitcoin ürünlerine oldu.

Raporda ayrıca belirli dijital varlıklara girişler de vurgulanırken, Bitcoin’e geçen hafta 5.7 milyon ABD doları giriş olduğu görüldü. Short-Bitcoin yatırım ürünleri 25.5 milyon dolar ile Temmuz 2022’den bu yana en büyük haftalık girişi gördü.

İlgili Haber
Binance Bu Altcoinin Fiyatını Göstermeye Başladı: Listeleme Mi Geliyor?

Altcoinlerde Durum Ne?

Buna karşılık, Ethereum 4.2 milyon dolar, Polkadot 1.0 milyon dolar, Cardano 0.6 milyon dolar, XRP 0.6 milyon dolar ve Avalanche 0.5 milyon dolarlık girişle bir dizi altcoin girişi oldu. Blok zinciri bağlantılı hisse senetleri de geçen hafta toplam 7.1 milyon ABD doları tutarında giriş gördü.

Genel olarak, CoinShares’in raporu, Avrupa’da yükseliş eğilimi ve ABD’de düşüş eğilimi ile kutuplaşmış bir yatırımcı duyarlılığı göstermektedir. Bununla birlikte, rapor aynı zamanda dijital varlıklara ve blok zinciri hisse senetlerine güçlü girişlerin altını çizerek kripto para piyasasına olan ilginin güçlü kaldığını gösteriyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları