Haberler

Beyaz Rusya kripto paraların ”Avrupa” merkezi olmak istiyor

Nexo

Beyaz Rusya’nın kripto paralar ve blockchain zincir teknolojisi hakkında bazı düşünceleri ve atacak olduğu adımlarının olduğu iddia edildi. Avrupa ülkesi olmasına rağmen bölgede demokrasi ve insan haklarının en düşük düzeyde uygulandığı, hatta uygulanmadığı ülke olması, hala SSBC’den kalma bazı gelenekleri sürdürüyor olması dolayısı ile tepki çekmesi ile tanınan Beyaz Rusya, kripto paraları daha yaygın kullanmak istiyor.

Kripto para ticareti konusunda ülkenin daha fazla etkili olmasını isteyen diktatör rejim, bu konuda blockchain teknolojisinin ve kripto paraların ”Avrupa” bölgesi merkezi olmak için adımlar atacak olduklarını, bu atılacak olan adımların etkili olması için daha fazla çaba harcayacak olduklarını belli etmeye başladı.

Avrupa takipte

Avrupa ise bu kararlar ve diğer bazı etkenler dolayısı ile sürekli olarak Beyaz Rusya’yı (Belarus) takip ediyor ve aralıklarla uyarılarını sürdürerek ekonomik, savunma ve diğer alanlarda belirli bir takım adımlar atması gerektiğini, insan haklarının ise etkin bir biçimde uygulanması gerektiğini sürekli ülke yönetimine karşı bildiriyor.

  • Beyaz Rusya’nın resmi adı Belarus Cumhuriyeti

En güncel haberleri Twitter ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Android Uygulamamız ile anlık fiyat takibi yapabilir ve alarm kurabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı