BitcoinBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Beyaz Saray, Bitcoin (BTC) Yasası Konusunda Kararını Belli Etti!

Beyaz Saray, tartışmalı kripto para vergi yasasında yönünü belli etti.

Kripto para sektörü özellikle ABD’de yaşanan kargaşanın tam ortasında kaldı ve şu an için yatırımcıları büyük bir belirsizlik karşılamakta.

Joe Biden’ın hayata geçirmeyi planladığı altyapısal yenilenme planının 28 milyar dolarlık fonlamasının, kripto para yatırımcılarından alınması planlanmakta ancak yatırımcılar bunun getirdiği bir şarta karşı çıkıyor.

Kripto Para Yatırımcılarının Kabusu Geliyor!

Söz konusu verginin kripto para madencilerinden, ağ düğümlerinden ve bunun gibi işlemlerin onaylanmasından sorumlu kişilerden alınması planlanıyor.

IRS tarafından yapılan açıklamada ise bu vergi alınırken kişisel bütün bilgilerin de toplanacağı vurgulandı. Bu da kripto para sektöründeki merkezsizliğin tamamen bitmesi anlamına geliyor.

İlgili yasa taslağının değiştirilmesi ve tartışmalı bir cümlenin kaldırılması için ABD’de imza kampanyaları bile düzenlendi ancak şu an için sonuç alınamadı. Beyaz Saray da sonunda buradaki kararını belli etmiş olabilir.

Senatörler Mark Warner ve Rob Portman tarafından hazırlanıp onaya sunulan “son dakika taslağı”, görünüşe göre Beyaz Saray’ın onayını aldı veya almak üzere.

Buna karşın kripto para dostu senatörler Cynthia Lummis, Pat Toomey ve Ron Wyden tarafından hazırlanan yasa taslağının ise Beyaz Saray’ın ilgisini çekmediği aktarılıyor.

Washington Post ekonomisti Jeff Stein, bunun hakkında tweet atarak içeriden bilgi aldığını ortaya koydu. Bu haber ise kesinlikle kripto para sektörünü kötü etkileyebilir ve sektörde ciddi anlamda bir karmaşa yaşanmasına yol açabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu