Bitcoin

Beyaz Saray’ın Son Açıklamaları Bitcoin Madenciliği Şirketlerine Nasıl Yansıdı?

Beyaz Saray'ın ılımlı kripto para açıklamasının ardından Bitcoin madenciliği şirketleri büyük oranda pozitif tepkiler verdi.

ABD başkanı Joe Biden’ın Bitcoin ve kripto para düzenlemesine dair emirleri, aralarında kripto para madencilerinin de bulunduğu dijital varlık endüstrisi tarafından memnuniyetle karşılanmış gibi görünüyor.

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!

“Son Kararlar ABD’nin Kripto Para Endüstrisini Destekleyici Tutum Aldığını Gösteriyor

Analist Jonathan Peterson, müşterilerine gönderdiği notta küresel ekonomide kripto teknolojisinin daha önemli hale gelmesiyle birlikte söz konusu emirlerin ABD’yi bu alanda zamanının ötesine taşıdığını söyledi:

“ABD hükümetinin bundan böyle resmi olarak dijital varlık endüstrisini tanıması, iletişim kurması ve kısmen de olsa desteklemesi ile birlikte halka açık kripto para madenciliği şirketleri de pozitif etkilenecektir.”

Peterson, yaptığı açıklamasında, Çin’in geçtiğimiz yıl kripto para madenciliğini tamamen yasaklaması ile birlikte ABD ve Kuzey Amerika’da yeni bir yatırım dalgası oluştuğunu söyledi:

“Bu başkanlık emrini ABD hükümetinin kripto paralara ve kripto para madenciliğine karşı olan tavrının destekleyici yöne döndüğünün göstergesi olarak düşünebiliriz.”

Bitcoin Madenciliği Şirketleri Biden’ın Açıklamasına Pozitif Tepki Verdi

Buna ek olarak Peterson, kripto para madenciliği şirketleri Argo Blockchain (ARBK) ve Marathon Digital (MARA)’in hisselerinin Bitcoin’in yükselişiyle paralel olacak şekilde değer kazandığını belirtti.

Bitcoin fiyatı %9 artış gösterirken iki şirketin hisseleri ise yaklaşık olarak %15 yükseldi. Buna rağmen iki madencilik şirketinin hisseleri yılın başına oranla düşük kalmaya devam ediyor. Madencilik şirketleri 2022 yılının başına göre %30 daha düşük bir seviyeden işlem görürken Bitcoin fiyatı için ise bu oran %16 civarında seyrediyor.

Diğer kripto para bağlantılı şirketlerde de Biden’ın açıklamalarının ardından yükseliş gözlendi. Coinbase hisseleri %9 değer kazanırken Galaxy Digital için bu oran %11 oldu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu