BlockchainHaberlerKripto Para

Bilgisayar Korsanları Şimdi De Telegram Kripto Para Gruplarını Hedef Alıyor!

Siber suçlular hızlı kar elde etmek için kripto para kullanıcılarını hedef alıyor.

Dijital iletişimleri koruma platformu SafeGuard Cyber tarafından tespit edilen Elcheron isimli kötü amaçlı bir yazılım Telegram’daki kripto para kullanıcılarını hedef aldı.

SafeGuard Cyber son yayınladığı raporunda,  kripto cüzdanlarını ve hesap kimlik bilgilerini çalmak amacıyla kripto odaklı grupları hedef alan Elcheron’un yeni bir kötü amaçlı Telegram yazılımı olduğunu belirtti.

SafeGuard raporunda “Analiz ettiğimiz Echelon örneği kimlik bilgilerini, kripto cüzdanlarını hedefliyor ve bazı parmak izi alma özelliklerine sahip.” dedi.

Siber suçlular, başka mesajlaşma platformlarında bulunmayan özellikleri nedeniyle son zamanlarda kripto grupları tarafından tercih edilen Telegram’ın otomatik indirme özelliğini kullanarak Elcheron isimli yazılımı aktif olarak kullanıyor.

Elcheron isimli yazılım dosyasının adının “Smokes night” olduğu belirtilen raporda kullanıcıların güvenliğini sağlamaları için önerilere de yer verildi.

Raporda, kullanıcıların ilk olarak otomatik medya indirmeyi devre dışı bırakmaları belirtilerek herhangi bir mesajlaşma veya sosyal medya platformu aracılığıyla yada bilinmeyen kişiler tarafından paylaşılan dosyaların asla indirilmemesi gerektiği vurgulandı.

Siber suçlular Blokchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin son zamanlarda giderek artan popülaritesinden faydalanarak hızlı kar elde etmek için bu alana yöneldiler. Zira Amerikalılar, büyüyen kripto para birimi sektörü karşısında kripto para ile ilgili siber saldırılarda 2021’in ilk ve üçüncü çeyreği arasında günlük 3.5 milyon $ kaybetti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu