Kripto HaberleriBitcoinBill Gates'in Bitcoin (BTC) Ve Elon Musk Açıklamaları Yeniden Gündemde!

Bill Gates’in Bitcoin (BTC) Ve Elon Musk Açıklamaları Yeniden Gündemde!

Takip et

Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in Tesla CEO’su Elon Musk ve Bitcoin hakkındaki 2021 Şubat ayında Bloomberg’e verdiği röportajı yeniden gündeme geldi.

“Bitcoin Konusunda İyimser Değilim!”

2021 yılında lider kripto para birimi Bitcoin’de yükseliş görmediğini söyleyen Gates, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin Elon Musk’ın bir Twitter mesajı kadar basit bir şeyle etkilenebildiğini söylemişti.

Bill Gates, insanları Musk kadar paraları olmadıkça kripto para birimine yatırım yapmamaları konusunda uyararak “eğer Elon’dan daha az paranız varsa büyük olasılıkla temkinli olmalısınız.” ifadelerini kullanmıştı.

“Elon’un tonlarca parası var ve çok sofistike, bu yüzden onun Bitcoin’inlerinin rastgele yukarı veya aşağı gideceğinden endişe etmiyorum.

Benim asıl endişe ettiğim nokta bu çılgınlığa dahil olan ve kaybedecek çok fazla parası olmayan insanlar. Bu sebeple Bitcoin konusunda iyimser değilim.”

Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili düzenleme eksikliği bulunmasından endişe duyduğunu söyleyen amerikalı milyarder kripto para birimlerinin volatilitesinin yüksek olmasının ve merkeziyetsiz olmalarını risk olarak gördüğünü söyledi.

Bill Gates’in Bitcoin Açıklamaları Yeniden Gündemde!

ABD Başkanı Joe Biden’ın ülkenin kripto para birimleri ile ilgili politikasının ana çerçevesini oluşturan bir yürütme emri imzalamasıyla Bill Gtaes’in Bitcoin ve Musk ile ilgili geçen yılki açıklamaları tekrar gündeme geldi.

Biden’ın dün yayınladığı emir, kripto para birimleri ile ilgili herhangi bir yeni düzenleme içermiyor olsa da ABD politikasının ana çerçevesini çiziyor.

Emir, inovasyonun önünün kesilmeden tüketicilerin ve yatırımcıların korunması, finansal istikrarın sağlanması, dijital varlıkların yasa dışı kullanımından kaynaklı finansmanın önlenmesi ve bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) oluşturma sürecinin hızlandırılması gibi konulara odaklanıyor.

İlgili Haber
Son Dakika! Beyaz Saray Biden'ın Kripto Para Emirlerine İlişkin Detayları Yayımladı!

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Baris aksoy

Hocam Bill Gates de eksik olsun bitcoinden sıkıntı yok ihtiyacimizda yok Elonda çıksın gitsin yine sıkıntı yok DÜNYA LAVUKLARDAN BÜYÜKTÜR

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları