BitcoinHaberlerKripto Para

Binance Araştırması: Bitcoin ve Kripto Paralar İle İlgili Kurumsal Yatırımcılar Ve Balinalar Ne Düşünüyor?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance'nin araştırma ekibi Binance Research, kripto para piyasasının büyük oyuncularına piyasa hakkında sorular sordu. İşte detaylar...

Bilindiği gibi her piyasada olduğu gibi kripto para piyasasının yönünü de kurumsal ve büyük hacimli yatırımcılar belirliyor. Balina olarak adlandırılan bu yatırımcılar ciddi alım veya satış hacimleri ile piyasayı adeta kontrol altında tutuyor.

Binance kurumsal ve VIP yatırımcıların (yüksek hacimli işlem yapan) katıldığı bir araştırma anketi yaptı. Araştırmada 100 bin ile 75 milyon dolar arasında işlem yapan 76 farklı yatırımcıya sorular yöneltildi. Öte yandan bu kişilerin en az 1 ila 3 yıllık kripto para piyasası deneyimi ve 7 yıldan fazla finans deneyimi olduğu belirtildi.

Araştırmada öne çıkan detayları sizin için derledik:

Büyük yatırımcılar özellikle 2019’un sonlarına doğru altcoin piyasasına yönelik olarak korkuları dile getiriyor. Öyle ki özellikle ilk 20 kripto para içerisinde bulunmayan altcoinlere yatırımcılar tarafından artık çok sıcak bakılmıyor.

An itibarıyla Tether’in yaşadığı sorunlar olsa bile en çok kullanılan stablecoin’in USDT olduğu anket sonuçlarına yansıdı. Ancak USDC ve BUSD gibi stablecoinlerin hacimleri de son zamanlarda ciddi artışlar gösteriyor.

Devletlerden tarafından yapılması beklenen bir regülasyon çalışması, büyük yatırımcılar tarafından hem risk hem de uzun vadede piyasanın büyümesi için bir fırsat olarak görülüyor. İlk anda her ne kadar kripto para ile ilgili yapılacak olan düzenlemeler olumsuz bir hava estirse de bunun daha sonraki süreçte piyasa için olumlu olacağı düşünülüyor.

Facebook’un kripto parası Libra ve ülkelerin merkez bankası bünyesine çıkaracakları kripto paralar, büyük yatırımcılar tarafından risk görülmüyor. Bu gibi hamlelerin özellikle Bitcoin için risk oluşturmayacağı aksine piyasanın büyümesinde çok etkili olacağı düşünülüyor.

Öte yandan yıl sonu tahminlerinde de bulunan yatırımcılar ortalama olarak BTC fiyatını 10 bin dolar, Ethereum’u 210 dolar ve XRP’yi de 0.30 dolar olarak değerlendirdi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu